فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٢/۳
 

    هوشنگ بازوند استاندار لرستان گفت: روستای پرجمعیت ناصرالدین به شهرستان دورود ملحق شد. 

 

   در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان که با حضور جمعی از دستگاه‌های اجرایی این استان برگزار شد، گفت: در این جلسه دو طرح جامع تفصیلی شهرستان‌های الیگودرز و دورود مطرح شده است.

وی عنوان کرد: در این جلسه روستای ناصرالدین دورود با 11 ‌هزار نفر جمعیت و 113 هکتار مساحت به شهرستان درود الحاق شد.

استاندار لرستان متذکر شد: الحاق این روستا به شهرستان دورود می‌تواند در بحث اماکن رفاهی و زیرساختی به این روستا کمک ویژه‌ای صورت گیرد.

 


این مسئول ابراز داشت:  رودخانه‌ای که در وسط در شهرستان دورود قرار دارد، بنا شد، توسط شهرداری آن شهرستان زیر نظر شرکت آب منطقه‌ای دیوارچینی و بستر آن نیز گسترش یابد.

وی در خصوص طرح جامع تفصیلی شهرستان الیگودرز، متذکر شد: این طرح به دلیل اختلاف نظر بین شورای شهر و شهرداری الیگودرز با مشاور طرح در این جلسه تصویب نشده و قرار شده که در یک جلسه‌ای نقطه ‌نظرات خودشان را بیان کنند و مشکلاتی که مطرح است، را رفع تا به تصویب برسد.

فرماندار شهرستان دورود عنوان کرد: شهرستان دورود دارای 1551 هکتار سطح کلی آن است که از این میزان 999هکتار خالص و 552هکتار سطح ناخالص این شهرستان است.

ماشاالله نعمتی در ادامه ضمن انتقاد از اینکه در خصوص این طرح تاکنون اطلاعاتی به فرمانداری داده نشده، یادآور شد: در خصوص نرخ رشد بیکاری در شهرستان دورود هنوز آمار دقیقی وجود ندارد.

وی متذکر شد: حریم رودخانه شهرستان دورود باید وضعیت آن مشخص شود که متولی این امر شرکت آب‌ منطقه‌ای لرستان است.

لازم به ذکر است، طرح توسعه و عمران شهرستان دورود در این جلسه به تصویب کارگروه رسید، اما طرح تفصیلی توسعه شهرستان الیگودرز تصویب نشد و به جلسه دیگر موکول شد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :