فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٤/۱۱

بابایی گفت: مطالعات این طرح بزرگ در سال 88 و 89شروع وبه پایان رسیده و از محل اعتبارات سال‎جاری عملیات اجرایی آن آغاز شد .
وی با اشاره به خطرات و خسارات ناشی از حرکت توده‎ای زمین و لغزش آن بیان کرد: منطقه‎ای در دورود وجود دارد که مساحت آن، 22 هکتار بوده که زمین در آن در حال حرکت است.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران لرستان؛ این مقام مسئول تصریح کرد: این حرکت زمین، راه‎آهن و 4 روستای شهرستان دورود را تهدید می‎کرد و حساسیت‎های خاص خود را داشت.
بابایی ادامه داد: خاک پس از حرکت وارد رودخانه ماربره که آب آن به سد دزریخته می‎شود، ورود پیدا کرده و رسوبات زیادی نیز با خود دارد.

وی با بیان اینکه در این طرح توده خاک در حال حرکت ثابت و پایدارسازی می‎شود، یادآور شد: پروژه زمین لغزش دورود با اعتباری بالغ بر 250 میلیون تومان از اعتبارات سال 93 اجرا می‎شود.

معاون اداره کل منابع طبیعی لرستان افزود: با مهار و کنترل این رانش و لغزش بزرگ از خسارت به طرح عظیم راه‎آهن جلوگیری و روستاهای مسیر و کناری نیز مصون می‎مانند.

وی ادامه داد: با اجرای این عملیات از ورود رسوبات به پشت سدها جلوگیری می‎شود
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :