فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/٥/۱٩

خبرگزاری فارس: فرصت 3 روزه برای نهایی شدن پروژه‌های هفته دولت در لرستانسه روز برای نهایی شدن پروژه‌های هفته دولت در لرستان به مدیران استانی فرصت داده شد


 گزارش خبرگزاری فارساز خرم‌آباد، با توجه به اینکه هفته دولت نزدیک است، در همه استان‎ها به مناسبت این هفته پروژه‎هایی در زمینه‎های مختلف فرهنگی، اقتصادی و... افتتاح می‎شود که در استان لرستان نیز به همین مناسبت، چندین پروژه در هفته دولت به بهره‎برداری می‎رسد.

در این خصوص و به منظور بررسی پروژه‎های هفته دولت در استان لرستان و شهرستان‎های جلسات مختلفی برگزار می‌شود تا پروژه‎های قابل افتتاح بررسی و برای این هفته مشخص شود.

فرماندار سلسله در این خصوص گفت: طرح هادی آبرسانی و سدبندی در مجموع 11 میلیارد و 63 میلیون تومان اعتبار را به خود اختصاص می‎دهد، اجرای این طرح در ایجاد اشتغال تاثیرگذار است.

غلامرضا سلیمانی خاطرنشان کرد: ما به دنبال بهره‎برداری از طرح‎های نیمه‌فعال و تعطیل در شهرستان هستیم و در این خصوص همه تلاش خود را به کار می‎گیریم.

فرماندار دوره چگنی نیز برنامه‎ها و پروژه‎های قابل بهره‎برداری در این شهرستان را بیان کرد و عنوان داشت: در شهرستان دوره چگنی در دستگاه‎های اجرایی، زیربنایی و آموزش و پرورش سه نوع پروژه آماده بهره‎برداری است.

نورالدین درمنان افزود: بهسازی محیط‎های روستایی، 9 پروژه زیربنایی، آموزشی، خدماتی و تولیدی جهاد کشاورزی، احداث زمین چمن مصنوعی با اعتبار 200 میلیون تومان با زیربنای یک‌هزار و 100 متر، احداث مرکز فنی و حرفه‎ایی با اعتبار 300 میلیون تومان در شهرستان دوره چگنی به اتمام رسیده است.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان در ادامه گفت: در بخش نوسازی مدارس هفت پروژه با اعتبار 28 میلیارد ریال برای افتتاح در این هفته دولت در نظر گرفته شده است. این در حالی است که بزرگترین مجتمع آموزش و پرورش با مساحت 6 هزار متر مربع که در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، برای افتتاح در دهه فجر برنامه‎ریزی شده است.

حسین اسدی‎پور بیان داشت: بخش زیادی از پروژه‎ها در دل روستاها انجام گرفته که می‎توان با حضور دستگاه‎های اجرایی و به منظور قدردانی از زحمات پیمانکاران با برگزاری جشنواره به صورت نمادین این پروژه‎ها را افتتاح کرد.

در ادامه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان به بیان پروژه‎های قابل بهره‎برداری در هفته دولت اشاره کرد و گفت: گلزار شهدای مرکزی شهرستان خرم‎آباد با 550 مزار شهدا و با اعتبار 12 میلیارد و 500 میلیون ریال آماده بهره‎برداری در هفته دولت است.

مراد روشنی افزود: پروژه شهدای پادگان امام علی (ع) با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون ریال و با حضور خانواده‎های شهدا در روز پنج‌شنبه افتتاح می‎شود.

شهردار خرم‎آباد اظهار داشت: در سال‏ جاری 35 پروژه در شهرستان خرم‎آباد انجام گرفته است که 20 طرح با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان بهره‎برداری شد.

محمد مهرابی افزود: 12 طرح با اعتبار 81 میلیارد و 199 میلیون تومان قابلیت افتتاح در هفته دولت را دارد و این در حالی است که پروژه‏‌های پل مازیان، پل عابر میدان امام حسین (ع) و پل 9 دی با اعتبار 30 میلیارد ریال در حال انجام است.

در ادامه معاون امور عمرانی استانداری لرستان در خصوص پروژه‌‏های قابل افتتاح در هفته دولت در لرستان گفت: 127 روستای لرستان طرح هادی روستایی سال گذشته انجام شده است و امسال نیز برنامه‌های زیادی در این خصوص وجود دارد، به گونه‎ای که 27 طرح هادی روستایی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان به بهره‎برداری می‎رسد.

مجید کیانپور ادامه داد: در هفته دولت از 26 طرح شرکت گاز در استان لرستان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان بهره‎برداری می‌شود.

وی یادآور شد: 203 پروژه عمرانی در استان تا امروز با اعتباری بالغ بر 115 میلیارد تومان اجرا شده و در بخش مسکن لرستان نیز 80 میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: 13 پروژه نیز در زمینه راه روستایی با اعتبار هزینه شده برای آنها به میزان 10 میلیارد تومان آماده بهره‏برداری در هفته دولت است.

این مسئول با اشاره به اینکه در زمینه‏های مختلف، پروژه‏ها آماده بهره‎برداری است افزود: 15 طرح صنعتی با اعتباری بالغ بر 221 میلیارد ریال که برای بیش از 300 نفر اشتغالزایی داشته، در هفته دولت به بهره‎برداری می‎رسد.

گزارش از: سارا احمدی

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :