فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۸/۳

    عطا حسن پور مدیر فرهنگی و سرپرست تیم کاوش میراث فرهنگی لرستان در خصوص کشف محوطۀ باستانی گفت: در 12 کیلومتری شهرستان پل دختر تعریض جاده سبب کشف آثاری ازهزاره پنجم تا هزاره دوم قبل از میلاد شد. 

   عملیات تعریض جاده که بدون هماهنگی با میراث استان از سوی وزرات راه صورت گرفته، متوقف شده است و کار کاوش در این محوطه باستانی با سرعت و دقت هر چه تمامتر در حال انجام است.


عطا حسن پور مدیر فرهنگی و سرپرست تیم کاوش میراث فرهنگی لرستان در خصوص کشف محوطۀ باستانی در این استان در گفتگو با خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران گفت: در 12 کیلومتری شهرستان پل دختر تعریض جاده سبب کشف آثاری ازهزاره پنجم تا هزاره دوم قبل از میلاد شد.

حسن پور ادامه داد: عملیات تعریض جاده که بدون هماهنگی با میراث استان از سوی وزرات راه صورت گرفته، متوقف شده است و کار کاوش در این محوطه باستانی با سرعت و دقت هر چه تمامتر در حال انجام است.

این مقام مسئول اظهار داشت:‌ کشفیات این محوطه باستانی نشان می‌دهد که این محوطه باستانی، گورستان و مجتمع مسکونی بوده و این مجموعه تاریخی بر روی مجموعه‌ای قدیمی‌تر ساخته و بنا شده است.

وی تصریح کرد: در این گورستان و مجتمع مسکونی سازه‌های متعلق به عصر مفرغ به دست آمده و تفاوت این نوع کاوش با کاوشهای قبلی در استان در این است که کاوش‌های پیشین در گورستان مفرغ بود اما کاوش‌های فعلی قدیمی‌تر و در یک مجموعۀ سکونتگاهی کشف شده است.

مدیر فرهنگی میراث لرستان عنوان کرد: کار کاوش تا چند روز آینده به پایان خواهد رسید و تا زمانی که کاوش به پایان نرسد نمی‌توان تمامی بررسی‌ها و مطالعات انجام شده را اعلام کرد.

عضو ارشد تیم کاوش خاطر نشان کرد: به همراه تیم کاوش تمام تلاش خود را به کار خواهیم  گرفت تا تمدن چندین هزار ساله که کشف شده را به دقت بررسی کرده و در صورت پایان یافتن عملیات کاوش نتایج اعلام خواهد شد

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :