فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳٩۳/۸/٥

 

عاشورا تا چندی قبل جزء تعطیلات رسمی این کشور بود ولی اکنون اینگونه نیست.
به گزارش خبرنگار خیمه گاه باشگاه خبرنگاران؛ همانطور که این روزها جان ما درغم امام حسین (ع) می سوزد در مصیبت های وارده آن حضرت سوگواریم می کنیم تنها ما نیستیم که ابراز ناراحعتی و غم می کنیم بلکه سراسر جهان نیز همدرد هستند. 

در ادامه به بررسی عزاداری کشور تونس می پردازیم؛

تونس از دیگر کشورهای آفریقایی است که مراسم ماه محرن در این کشو از ارزش خاصی برخوردار است؛ از زمان تسلط فاطمیان بر این کشو مذهب تشیع و سنت های آن از جمله مراسم سوگواری ایام عاشورا جزء آیین های اجتماعی مردم قرار گرفت. عاشورا تا چندی قبل جزء تعطیات رسمی این کشور بود ولی اکنون اینگونه نیست؛ مردم تونس در عزاداری ها از خوردن غذای رنگین اجتناب می کنند و صبح عاشورا به مزار اموات سر می زنند
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :