فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۱٢/٢٠
 لرستان با ‪ ۱۸۳‬حادثه غيرمترقبه، حادثه‌خيزترين استان ايران در سال ‪ ۸۵‬بود.


به گزارش ایرنا :مهندس "هوشنگ بازوندمعاون  عمرانی استانداری لرستان گفت:براثر اين حوادث حدود ‪ ۱۰‬هزار ميليارد ريال به واحدهاي دولتي، مسكوني، تجاري و زيربناهاي عمراني لرستان خسارت وارد شد.

وي افزود: بر اساس آخرين آمار منتشره وزارت كشور از مجموع ‪ ۳۲‬هزار و ‪ ۶۱۹‬ميليارد ريال خسارت حوادث غيرمترقبه سال ‪ ۸۵‬در كل كشور، لرستان پس از استانهاي فارس و كرمان مقام سوم را داشته است.

وي اظهار داشت: زلزله فروردين ماه ‪ ۸۵‬با چهار هزار و ‪ ۹۷۰‬ميليارد ريال خسارت و سيل اوايل امسال با ‪ ۱۱۰‬ميليارد ريال از جمله اين حوادث و مابقي بلايايي از قبيل ساعقه، برف، كولاك و سرماي زياد بوده است.

بازوند خاطرنشان كرد: اگر چه همه اين حوادث تهديد به‌شمار مي‌رفت، اما با درايت مجموعه مديريت اين استان بين ‪ ۷۰‬تا ‪ ۸۰‬درصد اين تهديدات به فرصت تبديل شد.

 زلزله ‪ ۶/۲‬ريشتري فروردين ماه دشت سيلاخور با تخريب ‪ ۴۰‬هزار واحد مسكوني مهمترين اين حوادث بود كه مديريت استان با سربلندي آن را پشت سر گذاشت.

با گذشت هشت ماه از شروع عمليات بازسازي مناطق زلزله‌زده ‪ ۲۴‬هزار واحد مسكوني جديد سقف زده‌شد يعني در هر هفت دقيقه سقف زني يك ساختمان جديد به اتمام رسيده است.

 لرستان با دريافت پنج هزار و ‪ ۲۰۰‬ميليارد ريال اعتبار از دولت مقام نخست را در بين استانهاي كشور در اخذ اعتبارات بخش حوادث غيرمترقبه داشته است.

 لرستان در سال ‪ ۸۵‬و در بخش عمران نيز مقام نخست كشوري را در جذب اعتبارات تملك دارايي، رديفها و مصوبات در بين ساير استانها داشته است.

با اين وجود شاخص‌هاي كم در بخش‌هاي مختلف اين استان حاكي از آن است كه لرستان از نظر كارهاي عمراني وضعيت عقب افتاده‌اي دارد.

معاون امور عمراني استانداري لرستان اعلام داشت: به عنوان مثال شاخص راه‌هاي آسفالته لرستان تا اوايل امسال ‪ ۳۷‬درصد بود در حالي كه ميانگين كشوري ‪ ۵۶‬درصد مي‌باشد.

 بر همين اساس و با صرف هزينه‌هاي كلان در اين بخش شاخص راههاي آسفالته لرستان در پايان امسال به ‪ ۴۵‬درصد رسيده است.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :