فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٦/٤/۱٠
جاده‌هاي چين كه مرگبارترين جاده‌هاي جهان است، در شش‌ماهه نخست سال جاري ميلادي ‪ ۳۷‬هزار كشته بر جا گذاشت كه اين رقم معادل بيش از ‪ ۲۰۰‬قرباني در روز است.


گزارش خبرگزاري رويترز از پكن به نقل از خبرگزاري چيني "شين‌هوا" حاكي است كه آمار وزارت امنيت عمومي چين در عين حال نشان مي‌دهد رقم ‪ ۳۷‬هزار كشته در سوانح رانندگي درقياس با مدت مشابه سال قبل ‪ ۱۲/۲‬درصد كاهش داشته و تعداد مجروحان نيز با يك كاهش ‪ ۱۵/۲‬درصدي، به ‪ ۱۸۹‬هزار نفر رسيده است.

به گزارش ايرنا، تعداد سوانح رانندگي كه غالبا ناشي از سرعت زياد و نقض قوانين رانندگي در جاده‌هاي پر ازدحام چين است، در شش ماهه نخست سال جاري با كاهشي معادل ‪۱۶/۹‬درصد، به ‪ ۱۵۹‬هزار مورد رسيد.

علاقمندي چيني‌ها به داشتن خودروهاي شخصي كه تا پايان ماه مارس، ‪۱۴۸‬ ميليون دستگاه از اين خودروها در جاده‌هاي چين در حال تردد بودند، در تشديد انتشار آلاينده‌ها نقش دارد.

انتشار آلاينده‌ها در پكن مايه نگراني اصلي سازمان‌دهندگان المپيك ‪۲۰۰۸‬ است.

مقامات چين در اقدامي كه اميدوارند موجب كاهش استفاده از خودروهاي شخصي شود، روز يكشنبه براي نخستين بار از سال ‪ ۱۹۸۶‬ميزان ماليات جاده‌هاي اين كشور را افزايش دادند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :