فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٧/۸/٢٥
  سرچشمه های آب دزدرالیگودرزقرارداره، کلنگ زنی آن درقم انجام می شه،تبریکش رابه استاندار اصفهان می گویند!

  درخبرهادیدیم و در روزنامه ها خواندیم رییس جمهور محترم برای آغاز طرح انتقال آب از سر چشمه های دز به قم رفت و کلنگ آن را به زمین زد این عمل باعث نارضایتی مردم لرستان ،بالاخص مردم فهیم شهرستان الیگودرز را به همراه داشت که بنده لازم می دانم در این خصوص نکاتی عرض نمایم :

  – رییس جمهور محترم برای پروژه ای که حتی اسم آن برای ایرانیان و مردم لرستان نامفهوم است می بایست به نام گذاری آن حساس،وخواستار تغییرنام آن به یکی از سر چشمه های آب الیگودرزمی شدندوبرای طرح انتقال آب وعملیات اجرای آن به الیگودرز می رفت نه قم !در تمام دنیا مرسوم است که نام پروژها را در مبداء انتخاب می کنند نه در مقصد که این کلنگ زنی دولت بسیار نادر وعجیب و غریب به نظر می رسد! پروژه قم رود باید بنام آب زز یا مورزرین الیگودرز نام گذاری شود نه قمرود .چرا که اگر قم ،رودخانه ای داشت آب آن را برای کشاورزی و آشامیدن می بردند پس چرا آب زز بنام قمرود نام گذاری شده است.!

 - آب منطقه الیگودرز را می برند و نام آن راتغییر می دهند و تبریکش رابه استاندار اصفهان می گویندوهیچ کدام از مسئولین استان لرستان عکس العملی از خود نشان نمی دهند. این عمل با هیچ استدلال و منطقی سازگار نیست بلکه توهین به مردم منطقه است الیگودرزی که با 700سال قدمت تاریخی دارد از کمترین توسعه وزیر ساخت ها محرومه باز می بینیم این محرومیت در نام گذاری انتقال مجانی آب آن هم سرایت کرده است .

-برای بردن آب الیگودرز به قم ،کاشان و ... حدود 204 میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام طرح بیش از 400 میلیارد تومان اعتبارپیش بینی شده اما متاسفانه هیچ پروژه ای و یا طرحی برای مردم منطقه در نظر گرفته نشده و حتی شاهدآنیم که تعدادی ازقنات ها و آب آشامیدنی کشاورزان منطقه خشک و اهالی آن در تابستان امسال کوچ نموده!آیا این معنی عدالت و توسعه برای مناطق محروم الیگودرز است .در سفرهای استانی ریاست جمهور باز می بینیم کمترین مصوبه به الیگودرز تعلق داشت( دور اول 2 مصوبه و دور دوم چهار مصوبه ).جناب رییس جمهور این عمل شما با کدام منطق دولت عدالت محور  مطابقت دارد.؟!

- از یکی پرسیدند شهرستان شما آثارتاریخی  چی دارد: گفت؟ سی و سه پل اصفهان ، ارگ کریم خانی ، چغاز زنبیل شوش تخت جمشید شیراز ،و...حالاحکایت قمی ها است که آب الیگودرز را بنام قمرودثبت کردند!و هیچ کس هم صدایش در نمی آید؟!

من از رییس جمهور محترم می خواهم که نام پروژه قم رود رابنام یکی از سر چشمه های الیگودرز تغییر و پروژه ای نیز برای مردم منطقه در نظر بگیرندتا این قدر به شهرستان الیگودرز اجحاف نشود.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :