فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٧/۱۱/۱٦حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی گفت: لرها و بختیاری ها در طول تاریخ کارهای بسیار ارزشمندی برای ایران، اسلام و منافع ملی انجام داده اند اما آن طور که شایسته است حقشان ادا نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین کروبی در دیدار با اعضای شورای سردبیری آژانس خبری بختیاری (ایبنا نیوز) با مثبت خواندن حرکت در فضای اینترنت و ضرورت آن برای جامعه امروز اظهار داشت: این خیلی مهم است که لر و بختیاری در عرصه های  مهم کشور ایفای نقش کنند و به صورت های مختلف در صحنه های انقلاب، اداره کشور و مدیریت حضور فعال و موثر داشته باشد.

دبیر کل حزب اعتماد ملی با اشاره به عدم دسترسی مناطق لرنشین به سطوح بالای توسعه و مدیریت ابراز داشت: هر چند این عبارت مطلوب نیست، اما به نظر من این کمبودها و عدم توسعه مناسب در منطقه بختیاری و لرستان کم کم به صورت عقده برای این مردم در آمده است چرا که می بینند با وجود رشادت ها، فداکاری ها، صداقت و وفاداری که در طول تاریخ نسبت به مملکت و در مدت سی سال انقلاب، نسبت به نظام داشته اند، عملا نتوانسته اند آن گونه که شایسته است در مدیریت کشور نقش داشته باشند.

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با تمجید از حرکت خودجوش «ایبنا نیوز» در بستر سازی مناسب جهت رشد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مناطق بختیاری اظهار داشت: امیدوارم این گونه فعالیت ها زمینه تحرک بیشتر را در میان جوانان و به خصوص قشر تحصیل کرده فراهم می سازد.

وی هویت اندیشی را به عنوان بخشی از آرمان یک جامعه جهت دست یابی به اهداف توسعه گرایانه مهم خواند و افزود: سه رویکرد متفاوت در فعالیت های قومی وجود دارد، رویکرد نخست هویت اندیشی همراه با نماد پرستی و گذشته گرایی صرف را ترویج می کند، رویکرد دوم توسعه گرایی منهای هویت اندیشی را در صدر اهداف خود قرار می دهد و رویکرد سوم توسعه گرایی و هویت اندیشی را به عنوان دو بال جهت رسیدن به توسعه پایدار مد نظر دارد که به اعتقاد من «ایبنا نیوز» توانسته است در مدت فعالیت خود تا حدود زیادی بر رویکرد توسعه گرایی همراه با هویت اندیشی پایدار بماند.

.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :