فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۸

 
در حالی که سال‌ها از تخریب پل ارتباطی پلدختر می‌گذرد و این پل هر روز برای مردم این شهر مخاطراتی را در پی دارد، اما پل هنوز به بهره‌برداری نرسیده و می‌رود به پروژه‌ای تاریخی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان پلدختر، در پی سیل 15 بهمن سال 84 بیش از 800 میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی استان لرستان به ویژه مناطق محور رودخانه کشکان و شهرستان پلدختر آسیب وارد شد که یکی از این تاسیسات زیربنایی پل ارتباطی شهر پلدختر و دیواره ساحلی این پل بود که به رغم گذشته بیش از سه سال هنوز خبری از راه اندازی آن نیست.

این در حالی است که در سال گذشته نیز برگی دیگر بر مخاطرات این پل تخریبی در پلدختر اضافه شد و در سانحه ای یکی از کارگران مشغول به کار در بازسازی این پل مجروح و یکی دیگر جان سپرد و بازهم این سوال ذهن مردم پلدختر را نهیب زد که تا کی وضعیت این پل به این گونه ادامه خواهد داشت؟

و اما در روزهای اخیر برگ تاریخی دیگری بر وضعیت این پل تخریبی اضافه شد و آن هم خمیدگی پل نصب شده بود که تنها کمتر از سه ماه از نصب آن گذشته بود.

با گذشت سه سال و مرگ یک نفر هنوز پل تخریبی پلدختر به سامان نرسیده است

این امر خود باعث نگرانی ها و حتی رواج شایعاتی در سطح شهر مبنی برغیر ایمن بودن این پل شد و انتقاد جمع زیادی از مردم، مسئولان شهرستانی و حتی امام جمعه این شهرستان را نیز در پی داشت.

امام جمعه شهر پلدختر با انتقاد از وضعیت پل تخریبی شهر پلدختر، اظهار داشت: با گذشت سه سال از تخریب پل ارتباطی شهر پلدختر، تلف شدن و مجروح شدن دو نفر و صرف هزینه 35 میلیارد ریالی هنوز این پل به بهره برداری نرسیده است.

حجت الاسلام محمدتقی صرفی پور ادامه داد: هنوز کمتر از سه ماه از نصب این پل نگذشته پل شهر پلدختر دچار خمیدگی شده است که این مشکل خود هزینه های اضافی را به دولت در سال صرفه جویی و اصلاح ساختار الگوی مصرف وارد خواهد کرد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :