فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/۱٥

حداقل ۴۵ تن در حمله افراد مسلح به یک جشن عروسی در جنوب شرقی ترکیه کشته شده اند. به گفته مسوولان محلی در استان ماردین، حمله کنندگان نقاب پوش با مسلسل و نارنجک به مراسم عروسی حمله کردند. محل این حادثه که در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه قرار دارد، در ۲۵ سال گذشته شاهد درگیری های خونین استقلال طلبان کرد با ماموران دولتی بوده است.

بشیر آتالای، وزیر کشور ترکیه می گوید به نظر او این حمله یک حمله تروریستی نبوده است. گمانه زنی رسانه های محلی بیانگر احتمال درگیری مهمانان عروسی یا بروز یک حمله انتقام جویانه است. بعضی از گزارش های تایید نشده می گوید بعضی از مهمانان جشن عروسی از حامیان استقلال طلبان کرد بودند. صحنه وحشتناک به گفته خبرنگار بی بی سی در استانبول، شش تن از قربانیان این حمله کودک بوده اند. این حمله در روستای بیلگه کویو در بیست کیلومتری شهر ماردین رخ داد. احمد جان از مهمانان عروسی که فرزند یکی از اقوامش را به بیمارستان منتقل کرده بود در مصاحبه با شبکه ۲۴ ترکیه گفت صحنه حادثه را وحشتناک و غیرقابل باور توصیف کرد. به گفته فرهاد اوزن، معاون فرماندار ماردان، نیروهای شبه نظامی دولتی برای دستگیری شرکت کنندگان در این حمله اعزام شده اند. او با اشاره به کشته شدن ۴۵ نفر و جراحت ۶ نفر در این حمله، تروریستی بودن این حمله را بعید دانست. آقای اوزن در سخنان خود نامی از حزب کارگران کردستان، پ ک ک، نبرد ولی کارشناسان می گویند او به طور تلویحی دست داشتن این گروه را در این حادثه رد کرده است. شبه نظامیان پ ک ک از سال ۱۹۸۴ با ماموران دولتی درگیر بوده اند و تاکنون ۴۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :