فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٢/٢۳


درپی اطلاع رهبر معظم انقلاب از عدم پخش اذان از سیمای استان کردستان، معظم له دستور به پخش اذان دادند که نخستین اذان مغرب مسلمانان اهل سنت منطقه که اغلب شافعی مذهب هستند از شبکه سیمای استانی پخش شد.

درپی دستور رهبر معظم انقلاب، شورای افتای علمای اهل سنت کردستان نیز با انتشار اطلاعیه ای از موافقت ولی امر مسلمین با پخش اذان اهل سنت بر اساس فقه شافعی از سیمای مرکز کردستان قدردانی کردند.

دراین بیانیه روحانیون اهل سنت از رهبر معظم انقلاب برای صدور دستور برای پخش اذان بر اساس فقه شافعی در سه نوبت صبح ، ظهر و مغرب قدردانی شده است.

پیش از این اذان اهل سنت بر اساس فقه شافعی از سیمای مرکز کردستان پخش نمیشد.

حضرت آیت الله خامنه ای صبح سه شنبه در میان استقبال به یادماندنی مردم کردستان وارد سنندج شدند و سفر هشت روزه ایشان به استان آغاز شد.

ایشان در سخنرانی امروز خود عناصر برهم زننده وحدت ملی را عوامل آگاه و یا ناآگاه دشمن خواندند و تأکید کردند: هرکسی وحدت ملی را به بهانه های مذهبی از جمله طرفداری از شیعه و سنی خدشه دار کند چه شیعه باشد و چه سنی، مزدور دشمن و دشمن اسلام است چه بداند و چه نداند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :