فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٤/۱٢

خبرگزاري فارس: همسر ابومصعب زرقاوي، رهبر القاعده در عراق كه اخيراً در عراق كشته شد، گفت وي را به آمريكايي ها فروختند به دليل اين كه بسيار قدرتمند شده بود.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويتر، امّ محمد روز يكشنبه در مصاحبه اي با روزنامه ايتاليايي "لا ريپوبليكا" اظهار داشت كه شوهرش بسيار قدرتمند شده بود و اين براي بعضي خوشايند نبود.
وي افزود: قدرت فزاينده و اقبال عمومي كه در بين گروه هاي افراط گرا به دست آورده بود، به قيمت جان زرقاوي تمام شد.
ام محمد گفت همسرش قرباني توافقي محرمانه بين افراد مسلح در عراق، رهبران القاعده و دستگاه هاي جاسوسي آمريكا براي از ميان برداشتن وي شد.
وي افزود: «در مقابل آمريكايي‌ها پذيرفتند كه جستجو براي بن لادن را كاهش دهند. القاعده در حال حاضر سعي دارد از محبوبيت رهبر خود حفاظت كند.»
به نوشته روزنامه ريپوبليكا ام محمد كه زني اردني در حدود 40 ساله است، اعتقاد دارد گروه هاي سني كه مسئول حفاظت از زرقاوي بودند با دستگاه هاي جاسوسي سرّي اردن كه به عنوان ميانجي عمل مي كردند، توافق كرده بودند.
ام محمد هم اكنون در محلي مخفي در اروپا زندگي مي كند و روزنامه ايتاليايي در ژنو با او مصاحبه كرده است.
مقامات عراقي اخيراً جسد زرقاوي را در محلي ناشناس در عراق دفن كردند اما خانواده وي روز يكشنبه خواستار انتقال جسد او به اردن شدند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :