فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۳/٦

حجت الاسلام مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی در جمع مردم شهرکرد گفت: همه باید به صورت گسترده و وسیع برای دستیابی به تغییر در کشور تلاش کنند. وی با اشاره به نقش بختیاری‌‌ها در تاریخ معاصر کشورمان گفت: تاریخ معاصر ایران فداکاری های بختیاری ها و لرها را هرگز فراموش نمی کند، ایستادگی در برابر استبداد و حرکت در مسیر حاکمیت قانون در زمان انقلاب مشروطه افتخاری برای همه ملت ایران است.    کروبی : خود را خادم مردم می دانم

      سحام نیوز: دبیر کل حزب اعتماد ملی تصریح کرد: ایران سرزمینی پهناور و دارای نعمات متنوع و متفاوت است اما متاسفانه هنوز نتوانسته ایم به جایگاه واقعی خود در جهان دست پیدا کنیم و هرگاه مردم حرکتی رو به جلو را آغاز کردند با حوادث و موانعی روبه رو شدند، به عنوان مثال چند سال پیش جشن خودکفایی گندم را در کشور برگزار کردیم اما متاسفانه امسال شاهد واردات بی سابقه گندم بودیم، باید تغییری در کشور حاصل شود تا بتوانیم با بهره گیری از نیروی انسانی و استعداد ایرانی‌ها که دنیا نیز به آن اذعان دارد و با استفاده از نعمات، امکانات و ثروت های کشور، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهیم.

        کروبی در ادامه تاکید کرد: باید شرایطی فراهم آورد تا ایرانی های نخبه که امروز در مراکز علمی افتخار همه جهانیان هستند، بتوانند به کشور خود بازگشته و گامی برای توسعه و خدمت به ملت ایران بردارند. وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری این انتخابات را به دلیل اهمیت نقش قوه مجریه، بسیار مهم دانسته و افزود: رئیس جمهور مجری قانون است، مدیر اقتصادی کشور و تبلور قدرت یک کشور در جهان است.

   دبیر کل حزب اعتماد ملی در ادامه با بیان اینکه امروزه در بسیاری از کشورهای جهان رئیس جمهور نه با رای مستقیم مردم بلکه با پیروزی احزاب در انتخابات تعیین می شوند، اظهار داشت: در کشور ما رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و شوراها با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند و با رای مستقیم مردم کنار گذاشته می شوند. کروبی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم رئیس جمهوری با رای بالای مردم بر سر کار بیاید تا بتواند در اجرای برنامه ها و تحقق شعارهای خود، موفق باشد.

دبیر کل حزب اعتماد ملی در ادامه اظهار داشت: آنهایی که معتقدند بیکاری کشور را فرا گرفته و تورم کمرشکن شده است، آنهایی که می گویند امروز در جهان منزوی هستیم و کار به جایی رسیده که برخی کشورهای عربی کوچک همسایه برای ما شاخ و شانه می کشند و می گویند به شرطی در مسابقه های ورزشی شرکت می کنیم که نام خلیج فارس را حذف کنید، آنهایی که از وضعیت جاری دانشگاه ها ناراضی هستند و آنهایی که از تهدیدهای بیجای جنسیتی ناراضی هستند، همه ناراضیان باید به صورت گسترده و وسیع برای دستیابی به تغییر در کشور تلاش کنند.

کروبی با بیان اینکه امروز هم بنده، موسوی و رضایی نسبت به وضعیت کنونی کشور ناراضی هستیم، تاکید کرد: به همه شما توصیه می کنم برنامه های کاندیداها را با دقت مطالعه کنید، سخنان را بشنوید و از میان آنها یکی را انتخاب کنید.

وی در ادامه گفت: اولویتم برنامه های مدیریتی و برنامه‌ریزی و تقویت شوراها در کشور است، در بیانیه دوم نیز به صراحت اعلام کردم که علی رغم تلاش های مصدق و آیت الله کاشانی نفت به طور کامل ملی نشده است لذا باید این کار ناتمام را به اتمام برسانیم چراکه مردم وامدار دولت نیستند بلکه این دولت است که باید وامدار ملت باشد به همین دلیل اعلام کردیم که باید درآمدهای نفتی به طور ماهیانه و مستقیم به مردم پرداخت شود اما نه اینکه صدقه بدهیم، بلکه این دولت ها باشند که وابسته به مردم شوند، حال چه دولت خاتمی و هاشمی باشد و چه دولت میرحسین و احمدی نژاد و رضایی و چه دولت کروبی. دبیر کل حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه تاکنون قولی نداده ام که به آن عمل نکرده باشم،

وی گفت: هرگز اهل مبالغه نبوده ام و شعارها و برنامه‌هایی را که اعلام کرده‌ام توسط کارشناسان و متخصصان تدوین شده و حتما قابلیت اجرایی دارند. کروبی با اشاره به بیانیه حقوق شهروندی به عنوان سومین بیانیه خود گفت: معتقدیم ایران متشکل از اقوام و مذاهب گوناگون است و باید همه اقوام و گروه ها و مذاهب از حقوق شهروندی مساوی برخوردار باشند و آزادی های مشروع سیاسی آنان تامین باشد تا دانشجو، معلم و کارگر بتواند از حقوق خود دفاع کند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :