فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/٢
 
رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: از آغاز برنامه اول تا چهارم توسعه تاکنون بیش از 70 هزار خانوار عشایری کشور در زیستگاههای معین شده اسکان یافته اند.
جهانشاه صدیق عصر دوشنبه در جریان بازدید از طرح های عمرانی وعشایری در دست ساخت شهرستان کوهدشت افزود: علاوه بر این دو هزار و 200 خانوار عشایری با جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور کوچ رو هستند.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 30 میلیون هکتار عرصه تولید از مراتع کشور در اختیار عشایر است، گفت: یک چهارم دام کوچک کشور و 20 درصد پروتئین مرتبط با دام درکشور درمناطق عشایری می باشد.
وی اظهار داشت: عشایر کشور سالانه 180 هزارتن گوشت قرمز،100هزارتن شیر تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.
وی اظهارداشت: علاوه براین 35درصد صنایع دستی کشور نیز درمناطق عشایری تولید می شود
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :