فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٤/۳
 
چهار هزار نفر در شوراهای حل اختلاف لرستان فعالیت دارند
رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: در حال حاضر چهار هزار نفر در شوراهای حل اختلاف استان فعالیت دارند.
دکتر ذبیح الله خداییان روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در 750 شورای حل اختلاف در راستای ایجاد صلح و سازش در این استان فعالیت می کنند.
وی اظهار داشت: شورای حل اختلاف در لرستان توانسته قدم هایی مثبت در جهت نهادینه کردن عفو و گذشته بردارد به طوری که حدود 54 درصد پرونده های ارجاعی به شوراها به صلح و سازش کشیده می شود.
وی یادآور شد: در مدت پنج سال گذشته 224 هزار و 863 مورد دعوا از طریق شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش منجر شده است.
دکتر خداییان افزود: در صورتی که فعالیت شوراهای حل اختلاف لرستان نبود، مختومه کردن بیش از 200 هزار پرونده به صلح و ساز توسط دادگستری امکانپذیر نبود.
وی با اشاره به اینکه در شوراهای حل اختلاف صلح، سازش و آرامش حاکم است، اضافه کرد: خوشبختانه شوراهای حل اختلاف لرستان در میان دیگر استان های کشور رتبه برتر را کسب کرده است.
رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: به موجب قانون جدید در حال حاضر افراد مشغول به کار در شوراهای حل اختلاف بایستی 35 سال به بالا و دارای مدرک کارشناسی باشند که دستگاه قضایی نیز در حال بررسی مجدد وضعیت افراد می باشد.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :