فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٥/۱۱

 

به نوشته روزنامه ایندیپندنت نیروهای امنیتی عراق توانسته اند پادگان نظامی اشرف را که دران 3500 عضو سازمان مجاهدین خلق حضور دارند، به شکل قابل توجهی تحت کنترل خود در آورده اند.

این روزنامه می نویسد در جریان تصرف این پادگان که در 80 کیلو متری بغداد قرار دارد، 8 نفر کشته و 400 تن زخمی شده اند.

به نوشته این روزنامه نیروهای امنیتی عراق سه روز پیش به پادگان اشرف حمله کردند، پادگانی که 19 مایل مربع مساحت دارد. هدف از این عملیات بر افراشتن پرچم عراق در داخل آن بود.

در حالیکه اعضای این سازمان در سال 2003 خلع سلاح شده بودند، اما اعضای این سازمان به مقابله با نیروهای پلیس پرداختند که دو تن از کشته ها به نیروهای پلیس عراق تعلق دارد. سلاح های پیشین این سازمان شامل تانک و سلاح های سنگین بود.

برنامه کنترل پادگان اشرف با انتقال مسئولیت امنیت شهرها از نیروهای امریکایی به دولت عراق آغاز شده است.

این روزنامه می نویسد نظامیان امریکایی از این پادگان و اعضای سازمان حمایت می کرد. این حمایت به دلیل این بود که منبع اطلاعاتی خوبی در مورد آنچه در ایران می گذرد، بودند.

منابع عراق ادعا می کنند که سازمان سیا ارتباط مستقیمی با سازمان مجاهدین خلق که امریکا انها را تروریست می داند، ندارند. اما با این سازمان از طریق رابطین مستقل در تماس هستند. افرادی که بازگشته اند ولی همچنان با  سازمان های خود در ارتباط هستند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :