فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٥/٢٢
به گزارش ایرنا، در این بازی که ششمین مصاف تیمهای ملی ایران و بوسنی در طول تاریخ بود و بطور زنده از شبکه سوم سیما پخش شد، نیمه اول بدون گل پایان یافت اما دو تیم در نیمه دوم مسابقه، چهره ای توفانی به خود گرفتند.
ابتدا بوسنیایی ها در دقایق 52 و 65 موفق به گشودن دروازه تیم ایران شدند تا قدرت خود را به رخ حریفان ایرانی بکشند اما این وضع چندان دوام نیافت زیرا ملی پوشان کشورمان در دقایق 79، 85 و 93 دروازه تیم بوسنی را به توپ بستند تا در خانه حریف و در برابر چشم هوادارانش، او را به خاک بنشانند.
گل های ایران را در این مسابقه به ترتیب مسعود شجاعی، آرش برهانی و آندرانیک تیموریان وارد دروازه بوسنی کردند.
این بازی پس از 7 دقیقه وقت اضافه به پایان رسید.
ایران در میان تیمهای اروپایی، تاکنون بیشترین بازی را با تیم ملی کشور مسلمان بوسنی انجام داده است. دو تیم اولین بار در سال 1993 در تهران یک بازی دوستانه برگزار کردند که این اولین بازی تاریخ تیم ملی کشور بوسنی و هرزگوین بود که تازه از یوگسلاوی اعلام استقلال کرده بود.
در مجموع 5 بازی گذشته، تیم ملی ایران 3 برد، یک تساوی و یک باخت مقابل بوسنی بدست آورده بود.
نتایج بازیهای دوستانه ایران- بوسنی بدین صورت است:
21 شهریور 1373(تهران): ایران 1- بوسنی 3
31 تیر 1380(بیهاج) : بوسنی 2- ایران 2
19 مرداد 1380(تهران): ایران 4- بوسنی صفر
14 بهمن 1383(تهران): ایران 2- بوسنی 1
10 خرداد 1385(تهران): ایران 5- بوسنی 2
21 مرداد 1388 (سارایوو): ایران 3-بوسنی2

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :