فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٤/٢۱

معاون سلامت دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: با توجه به‌افزايش دماي هوا و نبود وسايل خنك‌كننده ، زلزله‌زده اين استان را با مشكلات بهداشتي مواجه كرده‌است.

"محمد نظري" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اغلب ساكنان اين روستاها از حداقل امكانات خنك‌كننده نظير پنكه، كولر و يخچال محروم هستند.

وي وجود حشرات موذي در روستاهاي زلزله‌زده را زنگ خطري براي بهداشت اين مناطق دانست و ادامه داد: اسكان اضطراري (چادر) براي روزهاي اوليه حادثه است و بعد از آن بايد در زمينه اسكان موقت زلزله زدگان اقدام نمود.

وي يادآورشد: در زلزله لرستان از اسكان موقت يعني استفاده از كانكس با امكاناتي نظير وسايل خنك‌كننده و يخچال خبري نيست و ادامه زندگي در چادر مشكلات روستاييان را در گرماي تابستان دو چندان كرده است.

وي تصريح كرد: در حال حاضر طرح بهداشت و روان توسط ‪ ۱۲‬گروه در روستاهاي زلزله‌زده شهرستانهاي بروجرد و دورود در حال اجرا است و توفيقات فراواني نيز در اين زمينه كسب شده است.

ر زلزله‌هاي ‪ ۵/۱ ،۴/۷‬و ‪ ۶‬ريشتري ‪ ۱۱‬فروردين ماه امسال در بروجرد و دورود ‪ ۳۰‬هزار واحد مسكوني روستايي و ‪ ۱۰‬هزار واحد مسكوني شهري بين ‪۳۰‬ تا ‪ ۱۰۰‬درصد تخريب شد.

 

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :