فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٥/٢٩

علی حیدری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد راندمان آبیاری در استان را در حال حاضر 30 درصد عنوان کرد و افزود: در سال 88 با اقدامی نظیر حفظ و کنترل آب‌های خروجی استان، راه‌اندازی دستگاه‌های پمپاژ، احداث باغات دیم و آبی در اراضی شیب‌دار و گسترش آبیاری‌های تحت فشار، این راندمان را به 70 درصد افزایش می‌دهیم.
حیدری تصریح کرد: 10هزار هکتار اراضی دیم لرستان زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: برای آبیاری تحت فشار هر هکتار اراضی دیم یک و نیم میلیون تومان اعتبار بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: با افزایش اراضی دیم استان زیر‌پوشش آبیاری تحت فشار، علاوه بر اصلاح الگوی مصرف در بخش کشاورزی، تولید محصولات به 5 برابر افزایش می‌یابد.
حیدری از پیش‌بینی برداشت 420 هزار تن گندم، 330 هزار تن شیر و 60 هزار تن گوشت قرمز در استان در سال‌ جاری خبر داد و تصریح کرد: با ذخیره کافی گوشت قرمز و سفید در سردخانه‌های استان در ایام ماه مبارک رمضان مردم با کمبود مواجه نمی‌شوند.
وی به کمبود 17 هزار دستگاه ماشین آلات کشاورزی برای کاشت، داشت و برداشت اشاره و خاطرنشان کرد: اگر کشاورزی استان به سمت مکانیزه شدن حرکت کند، علاوه بر افزایش تولید می‌توان از ضایعات 30 درصدی محصولات کشاورزی استان نیز جلوگیری کرد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :