فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٦/٧
سازمان ملل - سازمان ملل نسبت به ادامه کشتار شیعیان در یمن هشدار داده و گفته است وضعیت منطقه شیعه نشین صعده بسیار بحرانی است و دولت آن کشور عملا یک هفته است که ارتباط این منطقه با جهان خارج را قطع کرده است.
دولت آمریکا هم که تاکنون به اعزام نیروهای ویژه برای سرکوب شیعیان در یمن متهم بود اکنون می گوید که القاعده در یمن بسیار فعال شده است. بخشی از حملات علیه شیعیان با کمک القاعده انجام می گیرد.
آژانس پناهندگان سازمان ملل و کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) در گزارشی که روز جمعه در نیویورک و ژنو منتشر کردند , وضعیت در شهر "سعدا" واقع در شمال یمن را بسیار بحرانی توصیف کردند.
در این گزارش گفته شده که درگیری ها همچنان ادامه دارد و شهر به مدت یک هفته است که عملا از جهان خارج جدا شده است.
"انتونیو گوترز"، رییس کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان تقاضا کرده است تا مسیری را به منظور ورود کمک های انسان دوستانه به شمال یمن باز شده، اجازه دهند تا غیر نظامیان مکان های درگیری را ترک نموده و همچنین امدادرسانان قادر باشند تا نیازهای هزاران جمعیت آواره را در آن بخش از کشور برآورده نمایند.
سازمان ملل تصریح کرد، ساکنان و یا کسانی که در شهر صعده آواره هستند قادر به ترک شهر نمی باشند و وضعیت در آنجا کاملا اضطراری است.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :