فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/٦/۱٥

مدیر کل ستاد حوادث غیر مترقبه لرستان با بیان این مطلب گفت: طی چهار سال گذشته، لرستان جزو پر حادثه‌ترین استان‌های کشور بوده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، رضا آریایی امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: طی چهار سال گذشته، حوادث طبیعی یک‌هزار میلیارد تومان خسارت به لرستان وارد کرده است.
وی به حوادث رخ داده در این مدت اشاره کرد و افزود: زلزله اردیبهشت 84 بروجرد، سیلاب بهمن 84 پلدختر، زلزله فروردین 85 دشت سیلاخور، موج سرمای سخت دیماه 86، کولاک و خشکسالی‌های 86،87 و 88 از جمله این حوادث است.
آریایی اظهار داشت: این وقایع به تمام بخش‌ها از جمله باغات، دام‌ها، واحدهای تولیدی، پروژه‌های عمرانی، واحدهای مسکونی و... خسارت عمده‌ای وارد کرده است.
وی گفت: تا کنون 623 میلیارد تومان در قالب اعتبارات عمرانی و تسهیلات برای استان گرفته‌ایم.
مدیر کل ستاد حوادث غیر مترقبه لرستان خاطرنشان کرد: ظرف این مدت برای بازسازی پروژه‌های خسارت دیده بیش از 84 میلیارد تومان اعتبار عمرانی گرفته‌ایم.
آریایی خاطرنشان کرد: باز سازی، مقاوم ونوسازی واحدهای مسکونی و اجرای پروژه‌های اولویت‌دار از جمله فعالیت‌های پس از این حوادث بوده است.
مدیر کل ستاد حوادث غیر مترقبه لرستان خاطرنشان کرد: ظرف این مدت بر اثر وقوع حوادث طبیعی، 1000 میلیارد تومان خسارت به استان وارد شده است

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :