فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/۳/٢۸


 

معاون داخلي وزير بازرگاني گفت: تعرفه واردات چند نوع ميوه ( پرتقال، نارنگي وسيب) از ابتداي تيرماه سال جاري براساس مقررات صادرات و واردات از 4 درصد كنوني به 45 درصد افزايش مي يابد.

احمد طاهري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: افزايش تعرفه واردات پرتقال، نارنگي و سيب به 45 درصد از اول تيرماه تا 15 بهمن امسال اجرايي است.

وي افزود: هدف از واردات ميوه در پايان سال 84 آنهم فقط نارنگي و پرتقال براي تنظيم بازار داخلي و حمايت از مصرف كننده است.

طاهري خاطرنشان كرد: تعرفه اين سه قلم به دليل مصرف زياد آنها در ايام پاياني سال كاهش مي‌يابد.
به گفته معاون بازرگاني داخلي وزارت بازرگاني كاهش تعرفه ميوه در سال گذشته به موقع اعلام شد و اين امر موجب شد در پايان سال گذشته و اوايل سال جاري مشكل خاصي رخ ندهد.

وي تصريح كرد: تعرفه واردات اين سه قلم ميوه در سال گذشته 30 درصد بود كه در اواخر سال گذشته به 4 درصد رسيد اما براساس مقررات صادرات و واردات در سال جاري اين تعرفه به 45 درصد رسيده است.

با توجه به اقدامات حمايتي و سياستگذاري‌هاي تنظيم بازار ايام پاياني سال تعرفه برخي از ميوه‌ها به 4 درصد كاهش مي‌يابد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :