فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۱۱/۱٤
فرماندار شهرستان الیگودرز گفت: شهرستان الیگودرز به واسطه خدمات، تلاش ها و فعالیت های نظام و دولت خدمتگزار، در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.
"سیدمهدی وفایی مقدم " روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خدمات گسترده دولت در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، زنگار محرومیت را از چهره نقاط کمتربرخوردار کشور زدوده است.
وی اظهار داشت: برهمین اساس خدمات و تلاش های گسترده ای برای رشد و توسعه شهرستان الیگودرز با شش هزار کیلومترمربع وسعت و جمعیتی بالغ بر 150هزار نفر انجام شده است.
وفایی مقدم گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، شبکه برق در 234 روستای این شهرستان راه اندازی شده و این درحالی است که قبل از انقلاب هیچ یک از روستاهای این شهرستان از داشتن شبکه برق و روشنایی محروم بودند.
فرماندار الیگودرز افزود: در حوزه گاز رسانی نیز 17 هزار و 17 انشعاب گاز در این شهرستان ایجاد شده و به 35 روستای شهرستان نیز گازرسانی شده است.
وی گفت: در حال حاضر 400 کیلومتر از راههای اصلی و فرعی و 335 کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان آسفالت شده و زیرساخت های لازم برای آسفالت 305 کیلومتر راه ارتباطی دیگر در این منطقه آماده است.
به گفته وی، تا پیش از انقلاب فقط 65 کیلومتر از راههای ارتباطی شهرستان الیگودرز آسفالت بودند.
وی افزود: به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، طرح های زیادی در حوزه سد سازی و
شبکه آبیاری در این شهرستان اجرا شده و 184 روستای این شهرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند هستند.
وفایی مقدم گفت: ایجاد 68 خانه بهداشت روستایی، 16 مرکز بهداشتی روستایی و شهری ، یک بیمارستان 100 تختخوابی، دانشگاه پیام نور، دانشکده پرستاری و مرکز آموزش ضمن خدمت، واحد دانشگاه جامع علمی کاربردی و مرکز آموزش کشاورزی از جمله خدمات گسترده نظام برای توسعه و رونق شهرستان الیگودرز است.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :