فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/۱۱

به گزارش خبرگزاری  ایرنا: مدير زراعت سازمان جهاد كشاورزي استان لرستان گفت: اين استان با كمبود شديد انبارهاي ذخيره گندم مواجه است كه اين امر مشكلات عديده‌اي را در مسير ذخيره‌سازي گندم ايجاد كرده است.

 هم‌اكنون تنها شش انبار ذخيره گندم به صورت استاندارد در شهرستانهاي خرم‌آباد، بروجرد، ازنا و كوهدشت وجود دارد.

وي اضافه كرد: اين تعداد انبار نيز ظرفيت نگهداري ‪ ۱۵۰‬تا ‪ ۱۸۰‬هزار تن محصول را دارند.

وي تصريح كرد: اين درحالي است كه از زمان شروع فصل برداشت گندم تاكنون ‪ ۲۸۰‬هزار تن محصول ازكشاورزان خريداري شده و انبارهاي يادشده ظرفيت ذخيره سازي اين ميزان محصول را ندارند.

مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي لرستان با اشاره به اينكه اين مشكلي است كه هر ساله استان با آن مواجه است افزود: گندم‌هاي مازاد انبارها به ناچار به استانهاي مجاور ارسال مي‌شود.

دادگر با اشاره به‌اينكه در سال زراعي جاري ‪ ۲۹۵‬هزار و ‪ ۵۰۰‬هكتار در اين استان به كشت گندم اختصاص يافته افزود: هم‌اكنون كار برداشت ‪ ۵۰‬درصد از گندمزارهاي استان انجام شده است.

وي تصريح كرد: پيش‌بيني مي‌شود از اين ميزان اراضي زير كشت ‪ ۵۴۰‬هزار تن محصول گندم برداشت شود كه اين ميزان در مقايسه با سال گذشته كه ‪ ۴۳۰‬هزار تن بوده از رشد خوبي برخوردار است.

وي يادآور شد: بر اساس برآوردهاي موجود براي انبار و ذخيره اين ميزان گندم حداقل به چهار انبار ذخيره گندم با ظرفيت هر كدام ‪ ۵۰‬هزار تن نياز است .

وي اعتبار مورد نياز اجراي اين طرح را ‪ ۵۰۰‬ميليارد ريال ذكر كرد و خواستار توجه ويژه مسوولان در رفع اين مشكل شد.


حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :