فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۱۱/٢۸
در همین حال «سید عبدالملک الحوثی» فرمانده شیعیان زیدی یمن نیز به مجاهدان تحت امرش دستور داد: به آتش‏بسی که صالح اعلام کرده است احترام بگذارند.
«علی عبدالله صالح» رییس جمهور یمن، پس از گذشت شش ماه از جنگ ششم صعده، نیمه شب گذشته اعلام آتش‏ بس کرد.

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از ابنا ، رییس جمهور یمن با صدور بیانیه‏ای اعلام کرد که از ابتدای نیمه‏شب دیشب (بامداد جمعه 12 فوریه 2010 مطابق با 23 بهمن) آتش‏بس با مجاهدان حوثی را به اجراء گذاشته است.

در همین حال «سید عبدالملک الحوثی» فرمانده شیعیان زیدی یمن نیز به مجاهدان تحت امرش دستور داد: به آتش‏بسی که صالح اعلام کرده است احترام بگذارند.

در بیانیه‏ای رسمی که در پایان جلسه عصر دیروز علی عبد الله صالح با اعضای "کمیته ملی نظارت بر شروط شش‏گانه آتش‏بس" صادر شد آمده است: «نظر به لزوم جلوگیری از خونریزی و ایجاد صلح در منطقه شمال غربی کشور، مقرر گردید که عملیات نظامی در این منطقه، از ساعت 12 نیمه شب پنجشنبه متوقف گردد».

حوثی‌ها پیش از این با شروط شش‌گانه برای توقف عملیات نظامی موافقت کرده بودند اما نقاط اختلافی در خصوص جزئیات راهکارهای اجرای توافق آتش‌بس وجود داشت ؛ اما با بیانیه دیشب و موافقت عبدالملک، معلوم شد که درباره این نقاط نیز توافق شده است.

گفتنی است پیش از این اعلام شده بود که دولت یمن به دنبال موافقت نهائی عبدالملک با آخرین نقطه اختلاف درباره راهکارهای اجرای آتش‏بس است. مسئولان یمنی که در باتلاق صعده گرفتار شده و حتی با کمک ارتش سعودی نیز از این مشکل رهایی نیافت، قصد دارند پرونده جنگ در صعده را بسته و به حل بحران‏های جنوب کشورشان بپردازند و در همین زمینه دولت چند روز پیش «عبدربه منصور هادی» معاون رییس جمهور را برای رسیدگی به این پرونده و سفر به استان عدن با هدف دیدار با تعدادی از شخصیت‌های جنوبی، مأمور کردند.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :