فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۱۱/٢٩
عامل اصلی و لازمه دستیابی به شکوفایی و توسعه اجتماعی کشور است.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان،"سیدعارف علوی" افزود: لرستان دارای ظرفیت‌های بالا و ممتازی در عرصه فرهنگ و آیین‌های بومی و ملی است که رشد و توسعه این ظرفیت، نقش موثری در شکوفایی و توسعه استان دارد.
وی اظهار داشت: فرهنگ غنی و ارزشمند لرستان به عنوان یکی از ارزش‌های تاریخی و بومی منطقه باید حفظ و به آیندگان منتقل شود.
علوی، ارتقاء فرهنگی عمومی را از مهمترین اهداف شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد و گفت: بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی منطقه و زمینه سازی برای حذف سنت‌های غلط و توسعه ارزش‌ها و آرمان‌های والای فرهنگی انقلاب اسلامی از جمله کارکردهای اصلی شورای فرهنگی عمومی است.
وی تصریح کرد: اعتلای فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی و حفظ سنت‌ها و ارزش‌های انقلابی کشور از مهم‌ترین وظایف شورای فرهنگ عمومی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: امام حسین(ع) با هدف احیای دین و ارزش‌های الهی جان خود را فدا کرد و همین موضوع راز ماندگاری دین مبین اسلام شد.
وی انقلاب اسلامی ایران را نشات گرفته از فرهنگ عاشورایی دانست و اظهار داشت: فعالان فرهنگی کشور باید با تبیین اهداف بلند سیدالشهدا(ع) در قیام عاشورا و انتقال آن به نسل جوان، انقلاب را در مقابل هجمه‌های دشمنان مصون نگه دارند.
علوی، همچنین بر توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت: قیام امام حسین(ع) با هدف احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و همه باید ادامه دهنده راه امام حسین(ع) باشند
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :