فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٥/٢۱

 به گزارش  خبرگزاری  ایرنا:تسريع دراجراي طرح چهار بانده شدن محور دورود، ازنا، اليگودرز به داران خواست عمومي مردم و مسوولان منطقه است.

شماري از ساكنان اين مناطق در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با توجه به افزايش بيش از حد بار ترافيك دراين محور براجرايي شدن عمليات چهاربانده شدن جاده دورود داران تاكيد كردند.

يك شهروند در دورود گفت: روزانه با توجه به موقعيت كاريم بايد در محور دورود ازنا تردد كنم اما اين جاده به حدي شلوغ شده كه خوروها به كندي و تاخير فراوان رفت و آمد مي‌كنند.

اين شهروند افزود: بارها از طريق رسانه‌ها اعلام شد محور شازند ازنا كه در يك سه راهي به جاده دورود ازنا منتهي مي‌شود، بسته است اما تردد خودرو هاي سبك و سنگين از اين محور همچنان ادامه دارد.

يك راننده خودرو شخصي گفت: محور دورود و ازنا به هيچ وجه جوابگوي بار ترافيكي فعلي نيست و هراز چندگاه شاهد تصادفات شديدي در اين جاده هستيم.

"محمد عبدالوند" افزود: از موقعي كه محور اراك شازند ازنا بازگشايي شده محور دورود و ازنا با بار ترافيكي سنگيني مواجه شده كه در برخي موارد ، تردد در آن غير ممكن مي‌شود.

نماينده دورود و ازنا درمجلس شوراي اسلامي نيز گفت: باافتتاح جاده شازند ازنا، مسير تردد خودروهايي كه از تهران به سمت جنوب در حركت هستند بين يك تا دو ساعت از نظر زماني كمتر شده كه همين امر باعث شده تمام وسايل سبك و سنگين در مسير شمال به جنوب كشور از طريق محور اراك شازند ازنا تردد كنند.

"حسين پاپي" افزود: ورود اين حجم بار ترافيكي به محور دورود ازنا طي يكي دو سال گذشته مشكلاتي براي مردم به وجود آورده و يكي از راههاي مقابله باآن اجراي هرچه سريعتر عمليات چهار بانده شدن محور دورود داران است.

وي از مسوولان ذيربط خواست به منظوركاهش بارترافيكي در محور دورود ازنا فكراساسي نمايند زيراادامه اين روند درآينده خسارتهاي جبران ناپذيري در اين منطقه به وجود بياورد.

پاپي درادامه گفت: گشايش محور شازند ازنا قبل از اجراي عمليات چهار بانده شدن محور دورود داران اصلا به صلاح نيست.

معاون عمراني استاندار لرستان گفت:اجراي طرح چهار بانده شدن محور دورود داران از طريق وزارت راه و ترابري قطعي شده است.

"هوشنگ بازوند" بااشاره به اينكه پيمانكار اجراي اين طرح مشخص شده و امسال ‪ ۴۳‬ميليارد ريال اعتبار براي آن در نظر گرفته شده‌است، افزود: مرحله اجرايي طرح در ايام بزرگداشت هفته دولت در شهريورماه امسال با اعتباري بيش از ‪ ۳۵۰‬ميليارد ريال به طور رسمي آغاز خواهد شد.

وي اظهارداشت: در راههاي اصلي استان لرستان به دليل وجود برخي مشكلات و بار ترافيكي بالا هر ‪ ۱۵‬يا ‪ ۱۶‬ساعت يك نفر جان خود را از دست مي‌دهد كه جا دارد مسوولان با تخصيص اعتبارات مورد نياز زمينه ايمن‌سازي اين محورها را فراهم نمايند.

بازوند گفت: براي رفع مشكلات راههاي اصلي و فرعي استان لرستان برابر بررسي‌هاي صورت گرفته به ‪ ۶۵۰‬ميليارد ريال اعتبار نياز است كه در جريان سفر رييس جمهوري به اين استان بيش از ‪ ۱۲۰‬ميليارد ريال اعتبار آن تحقق يافته است.

رييس اداره راه و ترابري دورود گفت: روزانه انتقادهايي از سوي مردم و رانندگان مسافربري به دليل ترافيك بيش از حد محور دورود و ازنا به برخي ادارت و رسانه‌ها صورت مي‌گيرد.

"ايوب روشني" افزود: وارد شدن روزانه هزاران دستگاه خودرو سبك و سنگين از طريق محور شازند ازنا موجب افزايش شديد بار ترافيكي مسافت ‪ ۴۰‬كيلو متري دورود ازنا شده است.

وي يادآور شد: محور شازند ازنا ‪ ۸۵‬كيلومتر است كه ‪ ۳۵‬كيلومترآن در استان لرستان و مابقي در استان مركزي قرار دارد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :