فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸۸/۱٢/۸

 لرنا:فرماندار الیگودرز: هم اکنون 172 واحد صنعتی تولیدی در الیگودرز دارای پرونده بهره‌برداری است که بیشتر آنها غیر فعال و نیمه فعال هستند. مدیر کل صنایع استان لرستان: هم اکنون یک هزار و 450 واحد صنعتی و معدنی در سطح استان لرستان پروانه بهره‌برداری گرفته‌اند، گفت: از این تعداد 220 واحد آنها به دلایل مختلف غیرفعال می‌باشند. حجت‌الاسلام یدالله رضایی امام جمعه الیگودرز: به رغم اینکه این شهر می توانست یک قطب بزرگ صنعتی کشور مطرح شود، ولی با رکود شدید مواجه است. 

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام یدالله رضایی عصر امروز در جلسه کار گروه صنعت و معدن الیگودرز اظهار داشت: طی چند سال گذشته واحدهای تولیدی و صنعتی خوبی در الیگودرز پروانه بهره‌برداری گرفته‌اند، اما به علت عدم نظارت و یا عدم پرداخت به موقع تسهیلات اکثر آنها هنوز به مرحله تولید نرسیده‌اند.
وی افزود: به رغم اینکه این شهر می توانست یک قطب بزرگ صنعتی کشور مطرح شود، ولی با رکود شدید مواجه است.
رضایی با بیان اینکه این امر موجب رشد بیکاری در این منطقه شده است، گفت: مسئولان باید در این زمینه تلاش کنند، تا این مشکلات این شهرستان را در بحث اشتغال حل کنند.
امام جمعه الیگودرز گفت: با توجه به محرومیت منطقه مسئولان باید تسهیلات و توجه حمایتی خود را به بخش صنعت و تولید این شهر بیشتر کنند.
رضایی اظهار داشت: صاحبان صنایع باید تسهیلات خود را در کارهای مفید بکار ببرند.
وی از مسئولان خواست نظارت بیشتری در این زمینه داشته باشند.
در ادامه مدیر کل صنایع استان لرستان در این جلسه با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار و 450 واحد صنعتی و معدنی در سطح استان لرستان پروانه بهره‌برداری گرفته‌اند، گفت: از این تعداد 220 واحد آنها به دلایل مختلف غیرفعال می‌باشند.
علی مهدوی اظهار داشت: حدود 40 درصد معادن استان لرستان در شهرستان الیگودرز واقع شده اند.
وی تصریح کرد: 42 واحد از 171 واحد صنعتی الیگودرز هم اکنون غیر فعال هستند که مجموعه مدیران شهرستان و اداره کل صنایع تمام نیرو و توان خود را برای حل مشکلات آنها به کار خواهند برد.
وی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که بر روی صنعت ما تاثیر گذار بوده بحران اقتصادی دنیا می‌باشد که امسال بیشتر از سال گذشته در کشور نمایان شده است.
در ادامه فرماندار شهرستان الیگودرز گفت: هم اکنون 172 واحد صنعتی تولیدی در الیگودرز دارای پرونده بهره‌برداری است که بیشتر آنها غیر فعال و نیمه فعال هستند.
مهدی‌وفایی مقدم افزود: اکثر مراکز صنعتی وتولیدی کوچک که درقالب طرح‌های مختلف در الیگودرز ایجاد شده نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.
وی اظهار داشت: عدم پرداخت به موقع تسهیلات از عمده مشکلات بخش صنعت و معدن این شهرستان است.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :