فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/٢
یک قلاده یوزپلنگ روز چهارشنبه با برخورد با قطار در منطقه ایستگاه بیشه شهرستان دورود تلف شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، یکی از کارکنان محلی قطار سپید دشت دورود گفت: این حیوان در ساعت هفت صبح امروز(چهارشنبه) به هنگام عبور از خط آهن در منطقه چم چیت در 11 کیلومتری جنوب شهرستان دورود با قطار برخورد کرد.
به گفته وی، لاشه این حیوان توسط محیط بانان برای تنظیم صورت جلسه و آمارگیری به اداره محیط زیست دورود انتقال داده شد.
"نبی اله قائد رحمتی" مدیرمحیط زیست شهرستان دورود نیز با تایید این خبر گفت: منطقه چم چیت یکی از مناطق کوهستانی است که حیوانات وحشی از جمله یوزپلنگ ، گرگ و دیگر گربه سانان در آن زیست می کنند و در برخی مواقع و هنگام عبور از ریل قطار ،‌شاهد برخورد این حیوان با قطار و تلف شدن آن هستیم.
یوزپلنگ ایرانی از جمله حیوانات نادر موجود در کشور است که براساس برخی آمارهای رسمی حدود 70 تا 100 قلاده آن در کشور زیست می کنند که برای حفظ نسل این جانور زیبا، طرح ملی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی در کشور درحال اجراست
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :