فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٢/۸

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از گزارش امروز روابط عمومی این اداره‌کل، محمدحسین بازگیر اظهار داشت: به همین منظور انتظار می‌رود محیط زیست خوزستان نیز برای افزایش ضریب حفاظتی این گونه‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.
وی اظهار داشت: براساس اطلاعات واصله از اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان فارس، 27 قطعه سمندر لرستانی در بازار بین‌المللی این استان کشف و ضبط شد.
مدیر‌کل محیط زیست استان لرستان تصریح کرد: به همین منظور گروهی از ماموران برای بازگشت این دوزیست منحصر به فرد عازم استان فارس شدند و سمندرهای لرستانی به زیستگاه اصلی خود در استان لرستان بازگردانده شدند.
مدیرکل محیط زیست استان لرستان گفت: تحقیقات برای دستگیری افراد خاطی و انتقال دهندگان این تعداد سمندر لرستانی به استان فارس ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: سمندر لرستانی یکی از زیباترین گونه‌های سمندر جهان است و به خاطر رنگ‌های زیبای خود، همیشه در خطر هستند.
بازگیر تصریح کرد: تعداد این گونه سمندر به قدری کم است که ممکن است مردم لرستان هیچگاه آن را روی سنگ‌ها یا کنار آبشارها نبینند.
وی گفت: این گونه منحصر به فرد و اندمیک ایران جز گونه‌های در معرض انقراض محسوب می‌شود و حیان آنها نیازمند تعامل و همکاری تمام مسئولان و مردم است.
سمندر لرستانی با 150 میلیمتر طول و با جمعیت نامعلوم و کمیاب تنها در ایران و مناطق محدودی از زاگرس مرکزی وجود دارد.
ناحیه شکمی این دو زیست نارنجی رنگ و ناحیه پشتی آن دارای لکه‌هایی به هم پیوسته سیاه و سفید و یک خط مهره‌ای نارنجی دارد.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :