فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٧

نبی‌الله قائدرحمتی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دورود با تایید این خبراظهار داشت: طی آتش سوزی شب گذشته تا صبح امروز برای دومین‌بار در طی هفته گذشته تاکنون 200 هکتار دیگر از منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود لرستان طعمه حریق شده است.
وی افزود: این آتش‌سوزی در 500 هکتار از مناطق حفاظت شده اشترانکوه شهرستان دورود رخ داده که با تلاش محیط زیست و سایر ادارات و مردم صبح امروز مهار شده است.
قائد رحمتی خاطرنشان کرد: در این حادثه 2 مامور محیط زیست این شهرستان دچار سوختگی شدند که برای مداوا به مراکز درمانی انتقال یافتند.
مدیر محیط زیست شهرستان دورود گفت: این آتش سوزی از 10 نقطه به طور همزمان آغاز شده و به احتمال قوی عمدا بوده است.
وی تصریح کرد: برای تشخیص علت این حادثه امروز کارگروه ستاد بهران تشکیل می‌شود.
قائد رحمت خاطرنشان کرد: این حادثه بین روستاهای چشمه سرنجه و دره اسپر اتفاق افتاده است.
در ادامه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: براثر آتش سوزی هفته گذشته 120 هکتار از جنگل‌های منطقه حفاظت شده اشترانکوه طعمه حریق شد.
محمدحسین بازگیر اظهار داشت: از آنجا که پوشش در این منطقه مرتعی و جنگلی بود، مرتع موجود در منطقه آسیب فراوانی دید هرچند که خسارت کمتری به درختان بلوط منطقه وارد شده است.
وی افزود: بروز این حریق بر اثر بی‌توجهی و سهل انگاری عابرین و افراد در منطقه بود که به دلیل سخت‌گذر بودن منطقه عملیات مهار آتش به سختی و با کندی انجام شد که براثر این حادثه بخش عظیمی از مراتع این منطقه در آتش سوخت.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :