فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/٢٦
قم - خبرگزاری مهر: سفیر پاکستان با بحرانی خواندن شرایط زندگی مردم در کشورش اظهار داشت: پاکستان نیازمند هرگونه کمکی از سوی مردم ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، محمد بخش عباسی عصر دوشنبه پس از دیدار با آیت الله مکارم شیرازی در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت در مناطق سیل‌زده کاملا بحرانی است و سیل منجر به بی‌خانمان شدن 20 میلیون نفر شده است.

عباسی در رابطه با آمار تلفات نیز گفت: تعداد کشته شدگان به هفت هزار نفر نزدیک شده است و علاوه بر چند میلیون دامی که از مردم تلف شده شش تا هفت میلیارد دلار زمین و محصول زراعی نیز از بین رفته است و هم اکنون مردم بر روی سقف خانه‌ها و در محاصره آب زندگی می‌کنند.

وی افزود: پاکستان از تمامی منابع و ظرفیت خود برای کمک به سیل زدگان استفاده می‌کند و هم اکنون افراد مختلفی از جمله دبیر‌کل سازمان ملل متحد برای کمک به این کشور وارد شده‌اند و ما همچنان نیازمند کمک‌های بیشتری هستیم.

عباسی در خصوص میزان کمک‌های دیگر کشورها گفت: عربستان صعودی هر روز یک هواپیما به اسلام آباد اعزام می‌کند و 110 میلیون دلار کمک نقدی برای بی‌خانمان‌ها ارسال کرده است.

سفیر پاکستان اظهار داشت: حتی دولت آمریکا صد میلیون دلار به همراه متخصصین و تجهیزات فراوان اعزام کرده است و مردم کشورهای اروپایی نیز مبالغ زیادی را اهدا کرده‌اند.

وی در خصوص مهمترین نیاز مردم سیل زده نیز گفت: آوارگان هم اکنون به هر نوع کمی نیاز دارند و حتی دولت پاکستان آماده است مردم ایران را به عنوان امدادگر بپذیرد.

وی تأثیر فتاوای علما را نیز بسیار مهم دانست و گفت: قطعا فرمایشات علما تأثیر زیادی بر افزایش همیاری مردم خواهد داشت و ما از تمامی مردم می‌خواهیم در هنگام دعا نیز مردم پاکستان را فراموش نکنند

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :