فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٥/۳٠

خبرگزاری فارس: پنج تیم فوتبال استان لرستان به لحاظ تیم‌داری و وضعیت مالی در شرایط نامساعدی به سر می‌برند از این رو چشم‌انتظار مساعدت‌های مالی مسئولان و دست‌اندرکاران این رشته ورزشی هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، چیزی دیگر به شروع لیگ دسته دوم وسوم کشور باقی نمانده، تمام تیم‌های حاضر به صورت رسمی و غیررسمی تمرینات تیمی خود را آغاز کرده‌اند ولی سه نماینده استان‌مان‌اندر خم یک کوچه‌اند.
تیم فوتبال کوثر لرستان از بی‌پولی نای بلند شدن از روی زمین را ندارد، فصل گذشته 700 میلیون تومان بودجه تیم‌داری کوثری‌ها در لیگ دسته اول کشور بود که با تغییرات پیاپی مدیریت این تیم و ضعف شدید مالی و جنگ قدرت بین مدیران اسبق و جدید سبب شد تیم کوثر در بدترین شرایط قرار بگیرد.
مدیریت اسبق استان و تربیت‌بدنی هم این تیم را که با هلهله و تبلیغات زیاد به لرستان آوردند، تنها گذاشتند و این تیم که می‌توانست به راحتی در لیگ دسته اول ماندنی شود به لیگ دسته دوم سقوط کرد.
در جدیدترین حکم شریفی، رئیس کمیته انضباطی این تیم به دلیل بدهی احتمالاً مجبور به سقوط به یک رده پایین‌تر و یا فروش امتیاز به دلیل بدهی‌های بالا می‌شود که با توجه به گروه خوب این تیم، آیت‌الله‌زاده و نمایندگان خرم‌آباد تلاش زیادی برای حضور خسروی مالک باشگاه داماش ایران و سرمایه‌گذار شرکت ماشین‌سازی لرستان دارند اما تاکنون موفق به جلب نظر وی برای حمایت از کوثر با نام کوثر ماشین‌سازی لرستان نشده‌اند.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان در این زمینه به خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: به راستی چگونه خسروی می‌تواند در رشت سرمایه‌گذاری 7 میلیارد تومانی برای داماش گیلان انجام دهد ولی حاضر به هزینه حتی 500 میلیون تومانی برای خرم‌آباد نیست.
محمود داودی‌نژاد خطاب به خسروی اظهار داشت: آقای خسروی این رسمش نیست که در رشت سرمایه‌گذاری کنی ولی در این شهر هزینه نکنی امیدواریم شما که با کمک به ورزش سهم عمدهای در مقابله با تهاجم فرهنگی اعتیاد داشته‌اید در خرم‌آباد هم برای فوتبال پر طرفدار این شهر هزینه کنید، تا نام شما جاودانه شود.
وی ادامه داد: تیم‌های هم‌گروه کوثر با اسپانسرهای قوی گاز و نفت بی‌خیال و بی‌غصه هزینه کرده و خود را آماده حضور در این مسابقات و صعود به لیگ دسته یک می‌کنند.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان گفت: دیگر تیم‌های خرم‌آبادی هم در لیگ دسته سوم در یک گروه قرار دارند، داتیس لرستان با سرمایه‌گذاری مسعود عبدی چهره جوان و ورزش دوست لرستانی زودتر از بقیه تمرینات خود را شروع کرده است و برای حضور در این مسابقات چشم به بازیکنان جوان و با تجربه با بودجه محدود دارد.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت قدیمی‌ترین تیم فوتبال لرستان هم جالب نیست و شنیده می‌شود فضل‌الله حیدری هدایت خیبر در لیگ دسته سوم را برعهده می‌گیرد و تمرینات این تیم نصفه و نیمه شروع شده است. همچنین قهرمان فصل گذشته فوتبال لرستان، "دارتاک " با هزینه‌های مهندس دولتشاهی با همان ترکیب گذشته برای بقای در لیگ دسته سوم کار سختی را پیش‌رو دارد.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان گفت: این تیم هنوز کادر فنی خود را انتخاب نکرده و زمزمه‌هایی مبنی بر انتخاب احمد جاودانه مربی اسبق خیبر در این تیم به گوش می‌رسد. دیگر نماینده اسمی فوتبال لرستان یعنی گهر دورود که در لیگ یک حضور دارد با توحه به عدم مشکل مالی دغدغه مالی ندارد.
داوودی‌نژاد تصریح کرد: ولی این تیم هم همچون گذشته با حضور بازیکنان رده چندمی غیر بومی عملاً نام فوتبال لرستان را یدک می‌کشد و با توجه به گروه سخت و حضور مدعیان کار دشواری را در لیگ یک در پیش دارد.
مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان گفت: تمرینات داماش دورود (گهر) استارت خورده و با برنامه‌ریزی خوبی که در پیش دارند امیدوارند با مربی خارجی خود به اهداف بزرگ خود برسند، ولی دو تیم کوثر لرستان و خیبر خرم‌آباد از فقر و بی‌پولی حال و روز خوبی ندارند و چشم امیدشان به دستان مدیران ارشد استان است.


وی ابراز امیدواری کرد که استاندار جدید لرستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیرکل تربیت‌بدنی استان تا دیر نشده این دو تیم را یاری دهند تا در فصل آینده در کنار گهر دورود شاهد حضور دیگر تیم‌های استان در لیگ یک کشور باشیم.
داودی‌نژاد تصریح کرد: بى‌تردید تیم کوثر لرستان پر طرفدارترین تیم فوتبال غرب کشور است و از همه مهم‌تر تیم سبزپوش خیبر خرم‌آباد با قدمت حدود 28 سال در حیطه ورزش به ویژه فوتبال در رقابت‌هاى دسته سوم به عنایت بیشترى نیاز دارند و در حقیقت به صراحت مى‌توان عنوان کرد که حمایت حلقه گمشده فوتبال خرم‌آباد در شرایط فعلى است.مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال لرستان گفت: کوثر در فصل گذشته و با وجود اینکه در فصل ۸۸-۸۷ از جمله تیم‌هاى مدعى صعود به لیگ برتر بود با تلاش و دوندگى بسیار و از همه مهم‌تر سعى و کوشش آیت‌الله‌زاده و مجموعه مدیریت آن زمان استان در لیگ دسته اول باقی ماند ولی عدم حمایت سبب شد فوتبال لرستان و کوثر نابود شود و همراه تیم خیبر خرم‌آباد دیگر تیم پر طرفدار لرستان نیز که مشکل عدم تیم‌دارى را دارد در شرایط فعلى به دنبال حلقه گمشده خود به نام حمایت از سوى مسئولان استانى هستند.

* مسئولان آستین همت را برای یاری به تیم‌های فوتبال لرستان بالا بزنند
واقعیت این است که باید براى حمایت از ۲ تیم کوثر و خیبر و توجه به گهر دورود، از همین امروز مسئولان و مدیران ارشد استان آستین‌هاى همت را بالا زده و در زمینه پویایى و شکوفایى این دو تیم تلاش مضاعفى را انجام دهند، چرا که در اندک مدت زمانى براى فعالیت‌هاى فصل جارى لیگ‌هاى یک و سه باشگاه‌هاى کشور شاهد مشکلات عدیده در پیکره هر پنج تیم لرستانی می‌شویم و بدون شک عواقب آن جبران ناپذیر است.
با سقوط تیم خیبر لرستان به لیگ دسته سوم کشور و حذف نوجوانان خیبر از لیگ برتر و حذف احتمالی کوثر، برخی کارشناسان و مربیان معتقدند فوتبال لرستان در حال فراموشی است.
فراموشی که سبب ایجاد شرایط خسته‌کننده و زننده‌ای برای علاقه‌مندان فوتبال در این استان شده است.
به راستی چرا لرستان دارای یک فوتبال حرفه‌ای نیست، مقصر این بی‌برنامگی‌ها در رشد فوتبال ایرن و استان کیست؟ خیبر پرافتخارترین تیم لرستانی در کشور، امسال در پایان رقابت‌های دسته دوم به لیگ دسته سوم سقوط کرد و این در حالی بود که این تیم در نیم فصل اول در صدر جدول گروه خود قرار داشت.
سقوط خیبر به لیگ سه و نتایج و نمایش ضعیف کوثر و داماش دورود، دو نماینده لرستان در لیگ دسته اول سبب شده که برخی‌ها معتقد باشند که فوتبال لرستان در حال فراموش شدن است.
در مورد عدم نتیجه‌گیری و ناکامی‌های پی‌درپی سال‌های اخیر فوتبال لرستان و اینکه چه عواملی و یا کسانی سبب این امر شده‌اند، فوتبالیست لرستانی با بیان اینکه فوتبال لرستان در حال فراموشی بوده و این امر را تاکید می‌کنم به خبرنگار فارس در خرم‌آباد گفت: در خرم‌آباد به چیزی که فکر نمی‌کنند فوتبال است، در این شهر دلسوز فوتبالی نیست.
اصغرکرم الهی، با تاکید بر اینکه خیلی از استعداد‌های فوتبالی که در استان وجود دارد در حال فراموش شدن و هرز رفتن هستند، گفت: در خرم‌آباد چون ارگان یا شرکت صنعتی قوی وجود ندارد، تیم‌های لرستانی از حمایت مالی آنها بی‌بهره‌اند.
دروازه‌بان سابق تیم استیل آذین تهران با بیان اینکه پول تنها قسمتی از فوتبال است، تصریح کرد: مسئولان در راس کار می‌توانند با مدیریت فوتبال لرستان را زنده کنند اما متاسفانه این افراد توجهی ندارند.
این فوتبالیست لرستانی با اظهار گلایه‌مندی از تربیت بدنی در مورد عدم حمایت کامل از تیم‌های فوتبال استان گفت: آنها سبب شدند کوثر دچار چنین وضعیتی شود.
کرم‌ الهی با بیان اینکه کوثر و فوتبال لرستان در حال کما است، افزود: اگر حمایتی صورت نگیرد قطعاً فوتبال لرستان تمام می‌شود، مدیریت ورزش استان در ناکامی فوتبال لرستان تاثیر داشتند، اینها بانی اتفاقات اخیر هستند، تیم به شهر آوردند و مانند بچه یتیم آن را رها کردند.
مدیر‌کل تربیت‌بدنی لرستان در هفته گذشته در مورد حمایت مالی تیم کوثر لرستان در جمع خبرنگاران گفت: فوتبال یک کلاف سردرگم در کل کشور است و ما هم از وضعیت محلی فوتبال لرستان راضی نیستیم و قطعاً ورود به این موضوع هزینه‌های ریالی و اجتماعی بالایی را به دنبال دارد.
میرزاحسین سالاروند خاطرنشان کرد: تیم کوثر بدهی‌های زیادی دارد و قطعاً لغو امتیاز و یا یک پله دیگر سقوط می‌کند.
وی تصریح کرد: کوثر یک تیم مریض، بدنام و بدشانس است و دیگر روی آن سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :