فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٦/۱
 

به گزارش ایرنا: رييس سازمان صنايع و معادن استان لرستان گفت: چهار طرح صنعتي در اين استان آماده بهره‌برداري است كه در هفته دولت افتتاح مي‌شود.

"غلامرضا مصدق"  افزود: اين طرحها در زمينه‌هاي توليد فولاد، آب معدني، لنت ترمز و سيلوي آرد بوده كه در شهرستانهاي خرم‌آباد و ازنا ايجاد شده است.

وي اظهارداشت: مجتمع فولاد خرم‌آباد با توليد ميله‌گرد عاج دار و ورق سياه ازجمله اين طرحهاست كه ظرفيت توليد سالانه آن ‪ ۸۰‬هزار تن فولاد مي‌باشد.

مصدق تصريح كرد: براي احداث اين مجتمع ‪ ۴۵‬ميليارد ريال هزينه شده و با بهره‌برداري از آن ‪ ۹۵‬نفر جذب بازار كار مي‌شوند.

وي اظهارداشت: همچنين شركت آب معدني زاگرس خرم آباد با توليد سالانه ‪۳۸۰‬ ميليون ليتر آماده بهره برداري است.

مصدق گفت: براي ايجاد اين طرح ‪ ۳۵‬ميليارد ريال اعتبار بخش خصوصي و ‪۲۱/۵‬ ميليون دلار ارز هزينه شده است.

وي يادآور شد: با بهره‌برداري از اين طرح، زمينه اشتغال ‪ ۱۵۰‬نفر نيز فراهم خواهد شد.

رييس سازمان صنايع ومعادن لرستان دو طرح توليد لنت ترمز در خرم‌آباد و سيلو آرد ازنا را از ديگر طرحهاي آماده افتتاح اين سازمان در هفته دولت ذكر كرد و افزود: اين دو طرح ظرفيت سالانه يك ميليون و ‪ ۵۳۸‬هزار و ‪ ۸۰۰‬لنت ترمز و ‪ ۳۰‬هزار تن آرد را دارا هستند.

وي، سرمايه‌گذاري اين طرحها را ‪ ۲۵‬ميليارد ريال ذكر كرد و افزود: با بهره‌برداري از اين دو طرح، زمينه اشتغال ‪ ۴۵‬نفر فراهم مي‌شود.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :