فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٦/۳

غلامرضا هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دورود اظهار داشت: براساس اطلاعات و آمارهای دریافتی، در برخی روستاها هر ساله تعدادی از کشاورزان اراضی آبی خود را با آب چاه اختصاصی در اختیار افراد غیر بومی قرار می‌دهند، که این افراد نیز برای سود دهی بیشتر دست به اقداماتی می‌زنند که خطرات جدی برای سلامت شهروندان را به دنبال دارد.
وی یادآور شد: این افراد سود جواقدام به استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی می‌کنند، که در این میان استفاده از کودهای ازت میزان بیشتری را به خود اختصاص داده است، تا محصول بیشتری تولید شود.
وی با بیان اینکه استفاده فراوان از کودهای ازت مشکلاتی ایجاد می‌کند، افزود: این امر سبب می‌شود، تا درصد نیترات موجود در غده‌های تولیدی بیش از حد مجاز باشد و علاوه برمشکلات بهداشتی و ایجاد بیماری‌های فراوان برای خاک زراعی نیز مشکلاتی را به دنبال دارد.
هاشمی مشکلاتی مانند، سفت شدن خاک‌های کشاورزی وبه هم خوردن ساختمان خاک و غیر قابل نفوذ شدن ریشه‌ها را از این مشکلات برشمرده و گفت: این سموم با ورود به آب‌های زیرزمینی باعث آلودگی آنها شده و مشکلات زیست محیطی نیز به وجود می‌آورد.
وی همچنین باقی ماندن این سموم در حد غیر مجاز در غده‌های تولیدی را مشکل ساز دانست، و گفت: استفاده از این غده‌های مسموم باعث بروز بیماری‌های صعب‌العلاج در جامعه می‌شود، که لازم است با اتخاذ تدابیری اساسی با چنین افرادی برخورد لازم صورت گیرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دورود همچنین از کشاورزان خواست که به هیچ وجه زمین‌های زراعی خود را به دیگران اجاره نداده وخود اقدام به کشت آنها کنند.
هاشمی بیان داشت: کارشناسان باید بعد از برداشت محصول آزمایش‌های سموم و کودهای مصرفی را انجام دهند و از خریداری محصولات مسموم جلوگیری شود.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :