فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٥/٦/٧
در ششمين روز از هفته دولت ، بهره‌برداري از سد مخزني "كزنار" شهرستان اليگودرز آغاز شد.

به گزارش مديركل امور آب استان لرستان گفت: سد مخزني اليگودرز به طول ‪ ۸۷۹‬متر، ارتفاع ‪ ۳۱/۵‬متر و طول تاج ‪ ۱۷۳‬متر در شمال شرقي اين شهر و بر روي رودخانه كزنار احداث شده است.

"محمدتقي توكلي" در آيين افتتاح اين طرح افزود: گنجايش مخزن سد كزنار اليگودرز بالغ بر يك ميليون متر مكعب مي‌باشد.

وي گفت: براي ساخت و تجهيز اين سد مخزني، ‪ ۱۶‬ميليارد ريال از محل اعتبارات وزارت نيرو هزينه شده است.

توكلي اظهار داشت: با بهره‌برداري از اين سد، ‪ ۲۰۰‬هكتار از اراضي ديم منطقه به آبي تبديل و همچنين آب مورد نياز بوستان يكصد هكتاري و فضاي سبز شمال شهر اليگودرز تامين خواهد شد.

او گفت: از مجموع هشت سد در حال احداث لرستان، سد كزنار سومين طرحي است كه تاكنون به بهره‌برداري رسيده است.

در آيين افتتاح سد كزنار اليگودرز، استاندار لرستان ، جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان و شهرستان اليگودرز نيز حضور داشتند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :