فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/٧/۱۳

ستار فرهادی نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد از برقراری ارتباط دهستان موگویی کوهرنگ با مرکز بخش زمستان امسال خبر داد و گفت: با ساخت 25 کیلومتر جاده روستای چین به بزنوید در استان لرستان ارتباط بیش از 4 هزار نفر از روستاییان دهستان موگویی با مرکز بخش برای نخستین بار در زمستان فراهم شده است.‌
وی افزود: برای اجرای این طرح بیش از 3 میلیارد ریال از اعتبارات استانی هزینه شده است.
بخشدار مرکزی شهرستان کوهرنگ با بیان اینکه دهستان موگویی در طول سال شش ماه پوشیده از برف و راه‌بندان است، گفت: این گردنه‌های سخت گذر در بخش بازفت مهم‌ترین محور مواصلاتی چهارمحال و بختیاری به خوزستان است که به هنگام بارش برف به علت ریزش بهمن و مه و کولاک مشکلات زیادی برای مسافران به وجود می‌آید.
بخشدار مرکزی شهرستان کوهرنگ با اشاره به افتتاح جاده چین به بزنوید در استان لرستان خاطرنشان کرد: مردم دهستان موگویی از این پس می‌توانند در فصل سرما و مسدود شدن جاده ارتباطی با دیگر نقاط شهرستان کوهرنگ، از طریق جاده چین به بزنوید در استان لرستان با چلگرد مرکز این شهرستان ارتباط داشته باشند.
وی با بیان اینکه حورهای ارتباطی دهستان موگویی همه ساله با بارش برف به مدت شش ماه با مرکز این شهرستان بسته بود، گفت: دهستان موگویی از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ در شمال غرب استان چهارمحال و بختیاری و در نزدیکی مرز این استان با استان لرستان قرار دارد و شامل 15 روستا با 4 هزار جمعیت است.
حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :