فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۸/۱

آبشار آب سفید در شهرستان الیگودرز برای میزبانی از گردشگران توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ساماندهی می‌شود .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با بیان این مطلب به میراث آریا(chtn)،گفت: آبشار آب سفید الیگودرز از سایت‌های طبیعی استان است که در 70 کیلومتری جنوب شرقی استان قرار دارد .

محمد عزیزی افزود: این آبشار در فصل تابستان یکی از بهترین سایت‌های گردشگری است و در حال حاضر در این منطقه بخش خصوصی فعالیت می‌کند .

وی تصریح کرد: آبشار آب‌سفید یکی از آبشارهای استان لرستان است. این آبشار در جنوب شرقی این استان و در دامنه کوه‌های زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه در بخش بشارت زلقی از شهرستان الیگودرز قرار گرفته ‌است.

عزیزی اضافه کرد: دسترسی به آن با جاده از شهر الیگودرز و از جاده الیگودرز بزنوید امکان‌پذیر است آب این آبشار از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید و با توجه به ارتفاع 69 متری آبشار بیرون آمدن چنین آبی از دل کوه شگفت آور است این آبشار به رود رودبار لرستان ( آب زالکی ) می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد .

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :