فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۸/۱

فصل پاییز در نیمکره شمالی فرا رسیده است و هر کشور یا منطقه ای در این فصل زیبایی‌های خاص خود را دارد. مزارع درو شده، سواحل خلوت، مه پاییزی و غیره. اروپا با توجه به تنوع آب و هوایی‌اش در فصل پاییز حال و هوایی دیگری دارد. فصل پاییز مترادف با فصل رنگ های متنوع است. جنگل‌ها پوششی به رنگ‌های قرمز ، طلایی و اخرایی به تن می‌کنند. چشم‌اندازهایی که نگاه از دیدن آنها سیر نمی‌شود. پاییز فصلی زیبا است که به بهار شاعران شهرت دارد. نگاهی کوتاه به زیبایی‌های اروپا در فصل پاییز.

جنگل های منطقه کوهستانی ساووا در شرق و فرانسه در دامنه‌های آلپ در فصل پاییز هزار رنگ شده و زیباترین چشم اندازها را می‌یابند. 

زیبایی‌های اروپا در فصل پاییز (تصویری)
 
 
 

زیبایی‌های اروپا در فصل پاییز (تصویری)

 
 
 
در مجارستان با فرا رسیدن فصل پاییز دمای هوا کاهش یافته و شهر بوداپست، پایتخت این کشور اروپای مرکزی زیباترین لباس‌هایش را دوباره بر تن می‌کند.
 
جنگل های منطقه کوهستانی ساووا در شرق و فرانسه در دامنه‌های آلپ در فصل پاییز هزار رنگ شده و زیباترین چشم اندازها را می‌یابند.
 
                     فصل پاییز به اسکاتلند حال و هوایی مرموز و سحرانگیز می‌بخشد.
                                                                      
      
           منظره جنگل های دانمارک در آغاز پاییز مانند یک تابلوی زیبای نقاشی است.
 
رنگ‌های پاییزی در آلمان به ویژه در جنوب این کشور فضایی رویایی به رنگ طلا را پیش چشم ایجاد می‌کنند.
 
در لهستان در فصل پاییز جنگل ها جلوه ای مانند داستان‌های سرزمین عجایب و افسانه‌ها را دارند.
 
در فصل پاییز دشت‌های جمهوری ایرلند در منطقه کونیمارا از مه پوشیده شده و بوته زارهایی که به رنگ زرد در آمده‌اند با وزش باد آوای پاییزی را سرمی‌دهند.
 
در آغاز فصل پاییز آب و هوای ترکیه مطلوب و لذتبخش بوده و طبیعت هنوز جامه تابستانی‌اش را عوض نکرده است.
 

منظره پاییزی منطقه برتانی در شمال غرب فرانسه و بازتاب تصویر درختان بر سطح آب رودخانه‌ای کم عرض.
 

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :