فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۸/٦

 با بهره‌برداری از محور آزادراه خرم‌آباد ـ پل‌زال، میزان مصرف سوخت خودروهای عبوری از این محور در مقایسه با محور فعلی سالانه 400 میلیارد ریال کاهش پیدا می‌کند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مسعود رهنما  معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت:عصر امروز در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران رسانه‌های خارجی از طرح آزادراه خرم‌آباد ـ پل‌زال، اظهار داشت: بهره‌برداری از طرح ملی آزادراه خرم‌آباد ـ پل زال موجب ارتقای ضریب ایمنی ترافیک این محور از 35 به 85 درصد در مقایسه با مسیر قدیمی و تردد آسان دراین محور می‌شود.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: برای اجرای طرح ملی آزادراه 104 کیلومتری خرم‌آباد ـ پل‌زال، حدود 115 کیلومتر راه‌های دسترسی فرعی ایجاد شده است.
رهنما در خصوص وضعیت روشنایی تونل‌های این آزادراه خاطرنشان کرد: سیستم روشنایی درون تونل‌های آزادراه به صورت هوشمند طراحی شده و به وسیله نور خورشید تنظیم می‌شود.
وی تصریح کرد: مدیریت ترافیکی در مسیر آزادراه به صورت هوشمند اعمال می‌شود و در حال حاضر سیستم‌های مخابراتی در 60 کیلومتر از مسیر آزادراه نصب شده است.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پاسخ یکی از خبرنگاران لرستانی برای نامگذاری این آزادراه گفت: تمام آزادراه‌های کشور به نام مبدا و مقصد نامگذاری شده و این آزادراه نیز با این نام کفایت می‌کند.
وی آزاد راه خرم‌آباد ـ پل‌زال را یکی از طرح‌های مهم، سنگین و دشوار در حوزه طرح‌های راهسازی کشور عنوان کرد و اظهار داشت: این پروژه سبب شده که علاوه بر صرفه‌های اقتصادی امکان عبور از دل رشته کوه‌های زاگرس را با آسودگی خاطر فراهم کند.
رهنما تصریح کرد: عبور از کوه‌های البرز و زاگرس به عنوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم بوده که با بهره‌برداری از این آزاده در مسیر ارتباطی تهران به جنوب، این آرزوی دیرینه برآورده شده است.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: عملیات اجرایی این آزاد راه از سال 84 آغاز شده و در مجموع 7 هزار و 500 میلیارد ریال هزینه شده که 50 درصد این اعتبار توسط بخش خصوصی و 50 درصد دیگر نیز توسط دولت تامین و پرداخت شده است.
لازم به ذکر است، 30 خبرنگار خارجی و استانی امروز در سفر یک روزه خود از پروژه آزادراه خرم‌آباد – پل‌زال بازدید کردند.

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :