فردای لرستان
پایگاه اطلاع رسانی فردای لرستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین چراغی - ۱۳۸٩/۸/۱۱

خبرگزاری فارس: نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: آزادراه خرم‌آباد ـ پل‌زال فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.


محمدرضا ملکشاهی‌راد عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: رئیس جمهور در این سفر چند ساعته آزاد راه خرم‌آباد ـ پل‌زال را که یک پروژه ملی است، افتتاح می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در این مراسم تعدادی از وزرا به خصوص وزیر راه رئیس جمهور را همراهی می‌کنند، افزود: رئیس جمهور در این سفر تنها این پروژه ملی را افتتاح می‌کند و زمان سفر استانی سوم هیئت دولت به استان بعدا اعلام می‌شود.
ملکشاهی‌راد اظهار داشت: این آزادراه دارای 25 کیلومتر تونل، 27 دهنه پل بزرگ و 140 دهنه پل کوچک در طول مسیر است و برای ساخت این آزاد راه که عملیات اجرایی آن از سال 84 آغاز شده، در مجموع 7 هزار و 500 میلیارد ریال هزینه شده که 50 درصد این اعتبار توسط بخش خصوصی و 50 درصد دیگر نیز توسط دولت تامین و پرداخت شده است.
آزادراه خرم‌آباد ـ پل‌زال به طول 104 کیلومتر موجب کاهش 60 کیلومتری مسیر فعلی خرم‌آباد ـ پل‌زال و محور ارتباطی مرکز به جنوب، کاهش تصادفات، کاهش زمان سفر و صرفه جویی چشمگیر در مصرف سوخت خودروها می‌شود.
این آزادراه دارای 25 کیلومتر تونل، 27 دهنه پل بزرگ و 140 دهنه پل کوچک در طول مسیر است.
بنا بود که 9 آبان ماه جاری آزادراه خرم‌آباد ـ پل‌زال با حضور رئیس جمهور افتتاح شود، اما به دلیل برنامه‌های پیش آمده این افتتاح به تعویق افتاد، و بنا شده فردا انجام گیرد

حسین چراغی
به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد. -------------------------------------------------------------------------- نشریه الکترونیکی فردای لرستان افتخار دارد تا اخبار و رویداد های لرستان ، ایران و جهان را در نوع بضاعت خود پوشش دهد. ======================= نشریه الکترونیکی فردای لرستان وابسته به هیچ حزب، جناح و گروه خاصی نیست ونیت آن اطلاع رسانی صحیح و بدور از جنجال های سیاسی می باشد. ======================== امید داریم با اتکای به خدای متعال بتوانیم در راه اعتلای و سر بلندی ایران عزیز و لرستان سر افراز گام های موفق بر داریم.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :