تقدیر رهبر انقلاب از بی بی مریم بختیاری و شیر علی مردان خان

رهبر معظم انقلاب با تقدیر از شخصیت بی بی مریم بختیاری گفت: باید چنین مادر شجاع و دلیری فرزندی همچون شیر علی مردان خان را تربیت کند.

به گزارش خبر گزاری سیاسیون رهبر معظم انقلاب با اعضاء ستاد کنگره شهید علی مردان خان بختیاری دیدار و با تقدیر از زحمات اعضای ستاد کنگره شهید علی مردان خان بختیاری در احیاء یکی از مبارزان بزرگ این قوم تاًکید کرد و گفت: با دلگرمی به کارتان ادامه بدهید.

به نقل از رهیاب نیوز رهبر معظم انقلاب با تقدیر از شخصیت بی بی مریم بختیاری گفت: باید چنین مادر شجاع و دلیری فرزندی همچون شیر علی مردان خان را تربیت کند.

همچنین در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه مسجدسلیمان نکاتی را ایراد کرد، وی با اشاره به وفاداری قوم بختیاری در طول تاریخ به اسلام و ایران افزود؛ ایل و تبار بختیاری تماماً شیعه اند و در طول تاریخ حافظ و مدافع مرزهای اسلام و ایران بوده اند و هیچگاه ادعای استقلال و تجزیه طلبی نداشته اند. امام جمعه مسجدسلیمان ا با اشاره به زندگی ایلی و کوچ رو بودن بختیاری ها در سالیان متمادی و رنج ها و محرومیت های ایل بختیاری در طول تاریخ خصوصاً در دوران حکومت شاهان و رژیم پهلوی افزود:رژیم پهلوی که از اساس یک حکومت بختیاری ستیز و لر ستیز بود، ایل بختیاری را متحمل سختی ها و مشقت های فراوانی کرد و به همین دلیل ما بختیاری ها در بعضی از زمینه ها عقب ماندیم و به جهت همین محرومیت هائی که کشیدیم امروز لازم است به این مناطق توجه ویژه شود. حجت الاسلام امینی در این بخش از سخنان خود با اشاره به عنایت های ویژه رهبر معظم انقلاب به مناطق محروم بختیاری عنوان کرد؛ من از رهبری فرزانه انقلاب تشکر ویژه می کنم که علی رغم مشغله های فراوان ملی و جهانی، همچنان عنایت ویژه به مناطق محروم بختیاری را در کانون توجه خود قرار داده اند. وی به اجرای «طرح برکت» به دستور رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت؛ من از رهبری فرزانه انقلاب تشکر می کنم که برای محرومیت زدائی و ارتقاء سطح زندگی مناطق محروم روستائی سرزمین های بختیاری، ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) را مامور پیگیری و توجه ویژه به این مناطق محروم کردند و بحمدالله بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه برای محرومیت زدائی در این مناطق تخصیص یافت و نقش بسزائی در رفع فقر و کاهش مهاجرت فزاینده روستائیان به شهر داشته است. مدیر حوزه علمیه مسجدسلیمان در بخش دوم سخنان خود با اشاره به ضرورت برگزاری کنگره شهید علی مردان بختیاری، از سردار محسن رضایی به جهت هماهنگی برای دیدار با مقام معظم رهبری تشکر کرد و افزود؛ ما در پیگیری امورات فرهنگی، این ضرورت را یافتیم که باید در تاریخ صدسال گذشته ایل بختیاری یک شخصیت الگو و شایسته را نیز به جوانان امروزمان معرفی کنیم و لذا بررسی تاریخ بخوبی به ما نشان می دهد که «شهید علی مردان بختیاری» حقیقتاً یک شخصیت جوان، شایسته، مظلوم و در خور ارج نهادن است.

گفتنی است در این دیدار دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، حجت اسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان، مهندس گروئی فرماندار مسجدسلیمان, محمد رضا مکوندی دبیر کنگره شهید علیمردان خان، مظفر اسیوند، سردار میرنام، حجت الاسلام روشن سلیمانی از شاعران بختیاری، دکتر اردشیر صالحپور و تعدادی از فعالان بختیاری حضور داشتند

/ 1 نظر / 6 بازدید