استمداد روستاييان سيل‌زده اليگودرز از مسوولان

برخي از روستاييان سيل‌زده شهرستان اليگودرز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا از مسوولان و دستگاههاي مربوطه استمداد خواستند.

يكي از اهالي روستاي سيل زده مزرعه‌آباد اليگودرز به ايرنا گفت: بارش تگرگ شديد و جاري شدن سيل در جمعه گذشته باعث خسارت فراوان به كشاورزي و دام سبك و سنگين تعداد زيادي از روستاهاي تابعه بخش مركزي اليگودرز شده كه متاسفانه به دليل عدم انعكاس خبر آن از طريق رسانه‌ها، تاكنون كسي به داد ما نرسيده است.

"جمشيد انصاري" افزود: بارش تگرگ و سيل به قدري شديد بود كه تمام محصولات كشاورزي روستاهاي مسير رودخانه محمودآباد را تخريب و از بين برده است.

وي گفت: تاكنون هيچ گونه كمكي به مردم اين منطقه نشده و شايد مسوولان از اين حادثه خبر ندارند.

او اظهار داشت:هم اكنون اصلي‌ترين نياز منطقه بيل مكانيكي براي ترميم بندهاي كشاورزي است.

يكي از اهالي روستاي سيل‌زده كندور هم گفت: بارندگي به قدري شديد بود كه ما تنها توانستيم جان خود و زن و بچه‌مان را نجات دهيم.

"اسماعيل بي‌آبي" اظهار داشت: تمام محصولات كشاورزي و باغي اين روستا از بين رفته و همه چيز خراب شد.

وي گفت: بيش از دو روز است كه براي گرفتن يك دستگاه بيل مكانيكي به فرمانداري و بخشداري و جهاد كشاورزي مراجعه مي‌كنيم اما موفق نمي‌شويم.

مسوول شوراي‌اسلامي روستاي سيل‌زده كندور هم گفت: تمام كشت بهاره ودرختان ميوه شامل گردو و بادام و ... اين روستا به كلي از بين رفته است.

"حمزه آدوندي" افزود: جاي تعجب است كه اين حادثه غير مترقبه با اين حجم خسارت منعكس نشد و مسوولان مربوطه نيز هيچ توجهي به وضعيت مردم نكرده‌اند.

وي گفت: پس از دو روز چند نفر از طرف جهاد كشاورزي به روستا براي تعيين خسارت به اين روستا آمدند كه از وضعيت پيش آمده شگفت زده شدند.

از مسوولان استان و شهرستان تقاضامنديم براي رسيدگي به‌وضعيت مردم اين روستاها هرچه سريعتر اقدام كنند و چند دستگاه بيل مكانيكي براي پاك كردن جويها و بندها اقدام كنند.

رييس جهاد كشاورزي اليگودرز گفت: بارش تگرگ و جاري شدن سيل طي چند روز گذشته موجب تخريب و نابودي ‪ ۷۰‬تا ‪ ۱۰۰‬درصدي محصولات كشاورزي، و باغات ميوه ‪ ۱۷‬روستا از توابع بخش مركزي اين شهرستان شده است.

"ابراهيم مختاري" افزود: ميزان خسارات در اين روستاها بسيار بالاست كه براي جبران آن نياز به برنامه‌ريزي استاني دارد.

وي گفت: تمام دسترنج يكساله كشاورزان اين روستاها در كمتر از يك ساعت از بين رفته است.

"مختاري" افزود: نگراني بيشتر مردم از اين است كه انعكاس نيافتن‌به موقع اين حادثه از طريق رسانه‌ها، موجب كم توجهي مسوولان به عمق اين فاجعه شده است.

وي در عين حال گفت:ميزان خسارات وارده توسط گروه‌هايي از كارشناسان جهاد كشاورزي در حال بررسي و انجام است كه بزودي عموم خواهد شد.

مختاري در ادامه اظهار داشت: در اثر اين بارندگيها و جاري شدن سيل همچنين ‪ ۶۰‬راس دام سبك و دو راس دام سنگين از بين رفته است.

/ 0 نظر / 5 بازدید