دو روز عزای عمومی در لرستان

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خبر انفجار در یکی از مراکز سپاه این استان را تأیید کرد.

 

سردار بوعلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انفجار امروز (سه‌شنبه، 20 مهرماه) در یکی از مراکز سپاه استان لرستان، افزود: متأسفانه در یکی از مراکز سپاه به علت سرایت آتش به محل نگه‌داری مهمات، انفجاری رخ داد که در این حادثه تعدادی از پاسداران سپاه شهید و مجروح شدند.

 

او افزود: بلافاصله پس از این حادثه، مجروحین به مراکز درمانی مراجعه کردند که تعداد زیادی از آن‌ها نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

 

وی ادامه داد: تعداد دیگری که در این حادثه دچار جراحت شده بودند، در بیمارستان‌های شهرستان بستری شدند که وضعیت جسمانی آن‌ها بسیار مساعد و خوب است و مراحل درمانی را طی می‌کنند.

 

سردار بوعلی همچنین از مسؤولین بیمارستان‌های شهرستان در خصوص اقدامات و انجام مراحل درمانی مجروحین قدردانی کرد.

 

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در پایان گفت: آمار دقیق تعداد شهدا و مجروحین به زودی اعلام خواهد شد.

 

همچنین در پی شهادت جمعی از سپاهیان لرستان، دو روز عزای عمومی اعلام شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان، استاندار و فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در پیام‌هایی، شهادت جمعی از سپاهیان استان را تسلیت گفتند.

 

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه‌ها عنوان شده در پی شهادت جمعی از سپاهیان استان در انفجار امروز و آرزوی علو درجات برای آن‌ها و شفای عاجل برای مجروحین، دو روز عزای عمومی در استان لرستان اعلام شده است.

/ 1 نظر / 5 بازدید
mojtabah

آیتالله خمینی در وصیتنامۀ سیاسی-الهی میفرمایند وصیت اكید من به قوای مسلح پاسدار و بسیج، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند. در این صورت میتوانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. . وظیفه شرعی و میهنی آنان است كه اگر قوای مسلح ، برخلاف مصالح اسلام و كشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب وارد شوند كه – بیاشكال به تباهی كشیده میشوند - و یا در بازیهای سیاسی وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت كنند. و بر رهبر و شورای رهبری است كه با قاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا كشور از آسیب در امان باشد "دو وظیفۀ اصلی سپاه پاسداران، محافظت از اصل حکومت به وسیلۀ ولی فقیه و اصل جهاد است. . . بنابراین سپاه پاسداران را نباید از بُعدهای سیاسی یا باورهای ایدئولوژیکی محروم کرد. بدون فداکاریهای ما بسیجیها آقای احمدینژاد وجود خارجی نخواهند داشت. http://www.youtube.com/watch?v=Wd76F71NN-0