طرح انتقال آب کشاورزی منطقه عشایری شهرستان دورود افتتاح شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ظهر امروز  همزمان با دومین روز از هفته دولت طی مراسمی طرح انتقال آب کشاورزی منطقه عشایری راکن با حضور، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان دورود در بخش مرکزی شهرستان دورود به بهره‌برداری رسید.

بر پایه این گزارش، این پروژه با 4 هزار و 500 متر لوله‌گذاری و اعتباری بالغ بر 175 میلیون تومان توسط امور عشایری شهرستان دورود احداث شده است.

رئیس امور عشایری شهرستان دورود در گفت و گو با خبرنگار فارس در حاشیه این مراسم با بیان اینکه اجرای پروژه در بخش عشایری سخت است، گفت: به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه از نظر انتقال مصالح و نیروی انسانی کار بسیار سخت و هزینه بر است.

شریف فولادوند با اشاره به طرح انتقال آب کشاورزی منطقه عشایری راکن بیان داشت: عملیات اجرایی این پروژه در سال 90 آغاز و در تیر ماه 93 با اعتباری بالغ بر 175 میلیون تومان پایان یافت.

وی با بیان اینکه مصالح احداث این پروژه با چهارپا انتقال داده شده است، تصریح کرد: با اجرای این پروژه 80 هکتار از اراضی کشاورزی و باغات منطقه تحت پوشش قرار می‌گیرند.

رئیس امور عشایری شهرستان دورود با بیان اینکه در بخش عشایری راکن 30 خانوار اسکان دارند، گفت: در این منطقه محصولاتی همچون گندم، جو و عدس در بخش کشاورزی و گردو در بخش باغات توسط اهالی کشت می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون در بخش عشایری راکن 10 پروژه عمرانی و خدماتی اجرایی شده است، یادآور شد: احداث یک دهانه پل به طول 24 متر، احداث جاده خاکی، جایگاه توزیع نفت 8 هزار لیتری، احداث حمام ضدکنه برخی از این طرح‌ها است.

وی افزود: احداث استخر ذخیره آب کشاورزی، لوله کشی آب شرب راکن، برقرسانی و همچنین احداث دیوار ساحلی و احداث کانال انتقال آب از دیگر طرح‌های اجرا شده در بخش عشایری راکن است.

/ 0 نظر / 5 بازدید