تنها 25 درصد از اراضی لرستان آبی است

علی حیدری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد راندمان آبیاری در استان را در حال حاضر 30 درصد عنوان کرد و افزود: در سال 88 با اقدامی نظیر حفظ و کنترل آب‌های خروجی استان، راه‌اندازی دستگاه‌های پمپاژ، احداث باغات دیم و آبی در اراضی شیب‌دار و گسترش آبیاری‌های تحت فشار، این راندمان را به 70 درصد افزایش می‌دهیم.
حیدری تصریح کرد: 10هزار هکتار اراضی دیم لرستان زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: برای آبیاری تحت فشار هر هکتار اراضی دیم یک و نیم میلیون تومان اعتبار بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: با افزایش اراضی دیم استان زیر‌پوشش آبیاری تحت فشار، علاوه بر اصلاح الگوی مصرف در بخش کشاورزی، تولید محصولات به 5 برابر افزایش می‌یابد.
حیدری از پیش‌بینی برداشت 420 هزار تن گندم، 330 هزار تن شیر و 60 هزار تن گوشت قرمز در استان در سال‌ جاری خبر داد و تصریح کرد: با ذخیره کافی گوشت قرمز و سفید در سردخانه‌های استان در ایام ماه مبارک رمضان مردم با کمبود مواجه نمی‌شوند.
وی به کمبود 17 هزار دستگاه ماشین آلات کشاورزی برای کاشت، داشت و برداشت اشاره و خاطرنشان کرد: اگر کشاورزی استان به سمت مکانیزه شدن حرکت کند، علاوه بر افزایش تولید می‌توان از ضایعات 30 درصدی محصولات کشاورزی استان نیز جلوگیری کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید