نامه تحریریه اعتمادملی به آیت‌الله لاریجانی

جمعی از کارکنان تحریریه روزنامه اعتمادملی با ارسال نامه سرگشاده‌ای به آیت‌الله لاریجانی، رئیس قوه قضائیه خواستار مساعدت وی برای بازگشایی روزنامه اعتماد ملی شدند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، متن کامل این نامه به این شرح است:

حضرت آیت الله صادق لاریجانی دامت برکاته
ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و تحیت
چند روزی از توقف انتشار روزنامه اعتماد ملی به دستور شعبه 13 دادسرای کارکنان دولت و ابلاغ معاونت مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گذرد؛ همزمان با روزی که حضرتعالی ریاست دستگاه عدل و قضا را بر عهده گرفتید.

توقف انتشار روزنامه اعتماد ملی در شرایطی صورت گرفت که تحولات گسترده در دستگاه دادگستری در پیش است و امیدواری‌هایی را برای کلیه آحاد جامعه برانگیخته است. اما متاسفانه در طلیعه تحولات فوق‌الذکر مطبوعه‌ای دیگر در آستانه هزارمین شماره از حق حیات و اطلاع‌رسانی محروم شد و هیچ موعدی نیز برای انتشار مجدد آن اعلام نشده است.

روزنامه اعتماد ملی طی 5/3 سال انتشار خود نه تنها متعهد به رعایت تمام موازین قانونی و حتی عمل به دستورالعمل‌های صادر شده از سوی مراجع ذی‌صلاح بود، بلکه در چارچوب مصالح و منافع ملی حرکت کرده و کوشیده ولو اینکه ارگان حزب اعتماد ملی است اما نگاه‌های متعدد و متکثری را منعکس کند و پایگاهی برای فرزندان انقلاب و متعهدان به اسلام و انقلاب و دلسوزان واقعی مردم و میهن باشد.

گرچه بازگویی توقف انتشار نشریات تا موعد نامعلوم و توقیف‌های گسترده مطبوعات و رنج اهالی قلم در عدم تامین امنیت شغلی و بعضا قضایی‌شان حدیث مکرر است اما توقف انتشار روزنامه‌ای متعهد به موازین قانونی و مصالح ملی، ولو منتقد سیاست‌های اعمال شده اما در چارچوب نظام آن هم با استناد به اصل پیشگیری از وقوع جرم و تکرار مواضع سیاسی، تلخ است و تلخ‌تر اینکه همزمان شد با ورود شما به دستگاه قضا.

ریاست محترم قوه قضائیه
مگر نه اینکه خاموش شدن هر صدایی در داخل، ذهن حقیقت‌جو و سویه افکار عمومی را به سمت خارج و رسانه‌های بیگانه سوق می‌دهد؟ مگر غیر از این است که مسوولان و نویسندگان روزنامه اعتماد ملی جملگی از وفادارترین یاران انقلاب و امام(ره)هستند؟ مگر جز این است که اصول متعدد قانون اساسی قائل به آزادی قلم و بیان است؟ مگر جز این است که خانه‌نشین کردن روزنامه‌نگاران جز سرخوردگی اهل قلم و به میان آمدن صداهای ناهنجار ثمره‌ای ندارد؟
ما اعضای تحریریه و کارکنان روزنامه اعتماد ملی از حضرتعالی تقاضا داریم نسبت به رفع موانع قانونی انتشار مجدد روزنامه الطاف خود را مبذول دارید؛ انتظار ما این است که با دستور حضرتعالی بتوانیم چون گذشته شاهد استمرار فعالیت‌های روزنامه اعتماد ملی در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی باشیم.

این امیدی است که در اوان ریاست شما بر دستگاه قضا، اهالی قلم دارند و دیده به اجرای عدالت دوخته‌اند.
/ 0 نظر / 5 بازدید