میزان زکات فطره مردم لرستان به ازای هر نفر 4 هزار تومان است

امام جمعه خرم‎آباد بیان داشت: کسانی که غذایی غالب آنها برنج است، باید نوع برنجی را که مصرف می‎کنند، قیمت آن را محاسبه و بنا بر احتیاط واجب که علما و مراجع تقلید نیز بر آن تاکید دارند، به فقرا شیعه داده شود.

وی متذکر شد: در نتیجه کسانی که برنج خارجی مصرف می‎کنند، یک قیمت و مابقی نیز بنا بر نوع برنج مصرفی خود قیمت‎ها متفاوت است.

حجت‎الاسلام میرعمادی اظهار داشت: کفاره روزه غیرعمد یعنی کسانی که به دلیل عذر شرعی، مسافرت، بیماری و... روزه نگرفته‎اند، این فرد بابت هر روز مبلغ یک هزار و 200تومان باید به عنوان کفاره پرداخت کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: کفاره روزه غیر عمد باید به صورت طعام داده شود و اگر تنها پول را به فقرا بدهد، کافی نیست و باید برنج، نان و... با این پول برای فقرا بخرد و بین آنها توزیع کند.

امام جمعه خرم‎آباد تصریح کرد: کسانی که به صورت عمدی روزه نگرفته‎اند، با توجه به اینکه باید به ازای هر روز 60 فقیر را طعام و یا 60 روز روزه بگیرند، بنابراین ارزان‎ترین غذایی که می‎تواند یک نفر را سیر کند، یک هزار و 500 تومان است، از این رو برای کفاره عمدی به ازای هر روز برای هر نفر90 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

/ 0 نظر / 7 بازدید