چفیه چینی هم وارد بازار شد

چینی ها تنها شرکت تولید چفیه فلسطین را در آستانه ورشکستگی قرار دادند .

بدلیل قبضه شدن بازار توسط تولیدات چینی، تنها شرکت تولید چفیه فلسطین در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.

به گزارش جهان به نقل از دی ولت، آخرین شرکت فعال تولید چفیه در کرانه باختری بدلیل اشباع بازار توسط تولیدات ارزان قیمت چینی، در حال ورشکستگی است.

این شرکت که در مرکز شهر الخلیل واقع در کرانه باختری است، توسط "یاسر هرباوی" و پسرانش اداره می شود و تنها کارخانه ای است که در حال حاضر اقدام به تولید چفیه های معروف فلسطینی می کند.

یکی از پسران هرباوی در این باره می گوید: از زمان امضای قرارداد اسلو در سال 1993 واردات کالاهای خارجی به مناطق فلسطینی آزاد شد و از آن زمان به بعد هر روز از تعداد مشتریان تولیدات ما کمتر شده است.

به گفته وی تولیدات چینی، بی کیفیت تر و ارزان تر از تولیدات این کارخانه هستند اما کیفیت دیگر برای خریداران مهم نیست و با قیمتهای موجود، کارخانه فلسطینی توان رقابت با محصولات چینی را ندارد.

این کارخانه در سال 1961 و در ابتدای فعالیت "یاسر عرفات" و جنبش فتح تاسیس شده است. پس از این سالها چفیه بعنوان یکی از نمادهای مقاومت فلسطین، شهرت جهانی یافت.

اتفاق دیگری که در بازار چفیه فلسطین افتاده این است که پیش از این بیشتر مشتریان چفیه فلسطینیها بودند اما امروز آنها جای خود را به توریستها داده اند.

اگر چه این کارخانه در سالهای دهه 1990 میلادی سالانه 150 هزار چفیه تولید می کرده اما این میزان در سالهای اخیر به 10 هزار عدد در سال کاهش یافته است. از این رو انتظار می رود که با کاهش مشتریان و از بین رفتن بازار مصرف این محصولات، کارخانه تولید کننده آنها نیز ناچار به متوقف کردن فعالیت خود شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید